Ніч "Оскарів": жарти Кіммела, овація МакДорманд і синя сукня Кідман

Гильермо дель Торо Копирайт изображения AFP/FREDERIC J. BROWN

У день вручення нагород американської кіноакадемії Лос-Анджелес прокидається доволі пізно: складається враження, що і актори, і продавці морозива, і режисери, і прибиральники вулиць готуються не лише до церемонії, але й до довгої ночі після неї.

До обіду перекрита значна частина вулиць, що прилягають до основного майданчика церемонії, кінотеатру "Dolby Theatre".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Актриса Рита Морено прийшла в тій самій сукні, у якій 1962 року отримувала "Оскар" за найкращу жіночу роль другого плану у фільмі "Вестсайдська історія"

До третьої години дня за часом Західного узбережжя на червоній доріжці з'являються перші зірки - Рита Морено прийшла у тій самій сукні, у якій 1962 року отримувала "Оскар" за найкращу жіночу роль другого плану у фільмі "Вестсайдська історія". У ній вона за кілька годин оголосить переможця у категорії "Найкращий фільм іноземною мовою".

Але це станеться за кілька годин, а до самої церемонії голлівудські актриси - Енн Хетеуей, Різ Уізерспун - будуть постити у соцмережах свої фотографії із заповітною золотою статуеткою в руках і згадувати, якими смішними і часом незграбними вони самі були у ці моменти.

Чорних суконь на червоній доріжці майже не видно. Ніколь Кідман прийде в синьому, і місцеві журналісти негайно напишуть у соцмережах: актриса схожа на цукерку. Плаття будуть червоними, білими, золотими і блискучими. І на перший погляд, про рух #MeToo, як і про Гарві Вайнштайна, майже ніщо не нагадуватиме. Окрім його позолоченої статуї у декількох кварталах від "Dolby Theatre". Її автор - вуличний художник PlasticJesus - зобразив пріснопам'ятного продюсера, котрий сидить на лавці в халаті з "Оскаром", що нагадує фалічний символ, в руках.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Ніколь Кідман прийшла у синьому
Копирайт изображения AFP/MARK RALSTON
Image caption Сукню Ніколь Кідман порівняли з цукеркою

Але це лише на перший погляд. На самому початку церемонії ведучий Джиммі Кіммел спершу пожартує про конверти, з котрими 2017 року вийшла плутанина, і сум'яття під час оголошення переможця у категорії "Найкращий фільм". А потім перейде до сексуальних домагань. Він назве майже заборонені і непристойні у Голлівуді ім'я і прізвище - Гарві Вайнштайн - і згадає, що він - друга людина за всю історію Академії, яка була з неї виключена.

"Весь світ стежить за нами, нам потрібно показати приклад. Правда полягає в тому, що якщо ми успішні, жінки будуть змушені постійно мати справу з домаганнями, куди б вони не прийшли".

Ім'я продюсера всує не згадували - на сцену одна за одною виходили актриси - Сальма Хайек, Ешлі Джадд, Аннабелла Шиорра, котрі раніше зробили заяви з приводу брутального ставлення до них Гарві Вайнштайна.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Міра Сорвіно і Ешлі Джадд раніше звинуватили Гарві Вайнштайна у брутальному ставленні до них

Вони представили відео про рух проти сексуального насильства, у якому знялися Міра Сорвіно, Ава ДюВерне, Лі Деніедс, Джина Девіс і Кумейл Нанджіані.

Даніела Вега, зірка найкращого іноземного фільму "Фантастична жінка", стала першою актрисою-трансгендером, що представила до нагороди одну з номінацій - "Найкраща пісня".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Даніела Вега - перша актриса-трансгендер

Френсіс МакДорманд у неголлівудскому старомодному платті, без тіні макіяжу на обличчі, з короткою стрижкою, стала найкращою актрисою, отримавши нагороду за роль у фільмі "Три білборда на кордоні Ебінга, Міссурі". Це її друга статуетка: першого "Оскара" вона отримала за роботу у стрічці "Фарго".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Френсіс МакДорманд отримувала "Оскар" без тіні макіяжу на обличчі

МакДорманд поставила нагороду на підлогу сцени і попросила всіх присутніх у залі жінок, які були номіновані на "Оскар", піднятися, після чого влаштувала їм овацію.

На сцену виходили і іммігранти, наприклад, Гільєрмо дель Торо, чий фільм "Форма води" став головним за кількістю отриманих цього року статуеток.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Гільєрмо дель Торо за свій фільм "Форма води" отримав цілих два "Оскара": у категоріях "Найкращий режисер" і "Найкращий фільм".

Церемонія майже перетворилася би на торжество справедливості, рівності і демократії, якби статуетка за найкращу чоловічу роль не дісталася б Гері Олдмену.

Його попередня дружина, Доня Фіорентіно, звинуватила актора у побитті її телефонною трубкою в присутності їхніх спільних дітей.

Копирайт изображения AFP
Image caption Гері Олдмен став найкращим актором за роль Вінстона Черчилля у фільмі "Темні часи". Для британського актора це перший "Оскар"

У Голлівуді за кілька днів до церемонії критики розводили руками: роль Черчілля у "Темних часах" у Олдмена вийшла хоч куди, але якщо йому дадуть статуетку, то фактично це означатиме, що на звинувачення у домашньому насильстві заплющать очі.

Стежте занами у Telegram!Ми надсилаємо головні новини іпідбірку найкращих статей.

Новини на цю ж тему