Мечеть без мінарету, бамбуковий сталактит та інші претенденти на архітектурний "Оскар"

Журі щорічногоВсесвітнього фестивалю архітектури (WAF) склало короткий перелік будівель-претендентів на "Оскар" архітектурного світу. Заявки надіслали з 81 країни світу.

Перелік насправді не дуже короткий: до нього увійшли 536 споруд усіх видів та призначень. Переможців визначать в листопаді протягом триденного фестивалю, який відбудеться в Амстердамі, де 100 членів міжнародного журі оцінюватимуть представлені роботи.

Ми пропонуємо вам підбірку будинків, які увійшли до категорії "Завершені будівлі".

Церква Копирайт изображения João Morgado

Каплиця Богородиці під відкритим небом в Фатімі, Португалія. Це робота архітектурного бюро Plano Humano Arquitectos, яку запропонували в категорії релігійних споруд.

Китай Копирайт изображения Xia Zhi

"Сільська кімната відпочинку" в китайському Чанчуні - перебудована будівля, призначена для дозвілля як місцевих жителів, так і туристів. Розроблена SUP Atelier.

бамбуковий сталактит Копирайт изображения Sabin Prodan

Бамбуковий сталактит в італійській Венеції - приклад вуличного дизайну, який радує око та слугує укриттям від дощу, а для когось - і від сонця. Автори - архітектурне бюро Vo Trong Nghia Architects.

Комплекс готелів Freycinet Lodge Coastal Pavilions Копирайт изображения Dianna Snape

Комплекс готелів-котеджів Freycinet Lodge Coastal Pavilions на березі затоки Коулс-Бей на австралійському острові Тасманія. Автори - Liminal Architecture.

кінотеатр в Голвей Копирайт изображения David Grandorge and Peter Maybury

Кінотеатр Palas в ірландському місті Голвей, сконструйований архітекторами dePaor.

зала Копирайт изображения Adam Scott

Концертна зала Королівської академії музики в Лондоні. Її творці з архітектурного бюро Ian Ritchie Architects, розробляючи проект, використали закруглені лінії, характерні для струнних музичних інструментів.

будинок в Осло Копирайт изображения Ivan Brodey

Житловий багатоквартирний будинок в столиці Норвегії Осло, побудований архітекторами Code Arkitektur.

Бразилія Копирайт изображения Fernando Guerra

Приватний "Будинок на мисі" в бразильському курортному місті Гуаруджа з видом на Атлантичний океан. Автори - Bernardes Arquitetura.

Vali-e-asr Mosque Копирайт изображения Fluid Motion Architects

Мечеть без мінарету Валі-е Аср в столиці Ірану Тегерані будували протягом 10 років за проектом Fluid Motion Architects. У деяких іранців цей сучасний проект викликав неприйняття, а дехто вважає, що авангардна форма мечеті нагадує єврейську кіпу.

Цайца Копирайт изображения Iwan Baan

Музей сучасного африканського мистецтва Цайца в Кейптауні розмістили в побудованому в 1920-і роки зерносховищі. Автор проекту - один з провідних британських дизайнерів Томас Хезервік, який сконструював дизайн чаші для олімпійського вогню для Олімпіади в Лондоні 2012 року.

котедж в Норвегії Копирайт изображения Marc Goodwin

Дерев'яний котедж на норвезькому гірськолижному курорті Квітфель. Автори проекту - бюро Lund Hagem Architects.

Центр вивчення нафти Копирайт изображения Hufton + Crow

Центр вивчення та дослідження нафти імені короля Абдалли (KAPSARC) в Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії. Проект розроблений конструкторським бюро архітектора з Іраку Захі Хадід, яка померла в 2016 році. Робота над цим проектом почалася в 2009 році.

вілла Копирайт изображения Ramón Esteve Estudio

Вілла на території виноробні в Фонтанаресі, в іспанській провінції Валенсія. Автори - Ramón Esteve Estudio.

housEmotion Копирайт изображения Paolo Consaga

housEmotion - це абстрактна вулична композиція з алюмінієвих труб, які розташували на платформі. Автори - міланське архітектурне бюро Tabanlioglu Architects.

Exeter College Cohen Quadrangle Копирайт изображения Alison Brooks Architects

Житловий та навчальний комплекс, за формою схожий на квадрат, збудований при Ексетер-коледжі Оксфордського університету. Автори - британське конструкторське бюро Alison Brooks Architects.

Після закінчення фестивалю архітектури обрані члени журі під головуванням голландського архітектора Наталі де Вріс визначать переможця, якого назвуть "Кращим будинком 2018 року".

Новини на цю ж тему