Потяг "Чотири столиці" рушив: скільки триває та коштує подорож

вокзал Копирайт изображения УНІАН

У п'ятницю з Центрального вокзалу Києва вперше вирушив потяг "Чотири столиці", який з'єднає українську столицю з Вільнюсом, Ригою та Мінськом.

"Це перший поїзд у незалежній Україні, який об'єднав одразу чотири столиці європейських держав", - зазначив гендиректор "Укрзалізниці" Євген Кравцов.

У складі потягів курсуватимуть 10 вагонів, з них 9 купейних та один люкс, а в одному з вагонів будуть гендерні купе - виключно жіночі або чоловічі. Рейс здійснюватиметься раз на тиждень - у четвер або п'ятницю.

BBC News Україна дізналася про тривалість маршруту та вартість квитків на наступний поїзд, який відправиться з Києва 4 жовтня.

З Києва потяг відправляється о 14:07 після митної перевірки.

До Мінська він прибуває майже опівночі, тривалість подорожі становить 9 годин 53 хвилин. Вартість купейного місця - 1876 грн, а місця "люкс" - 3620 грн.

До Вільнюса їхати 14 годин 40 хвилин, вартість квитка у купе становить 1660 грн, у вагоні "люкс" - 3313 грн. У столиці Литви пасажири будуть о 4:25.

Проїзд до Риги у купейному вагоні триває 19 годин та 24 хвилини, а коштує майже 2246 грн у купе, у вагоні "люкс" - 4485 грн. В столиці Латвії потяг буде о 9:06.

Ціна квитків може змінюватися.

"Ціна квитка залежить від курсу швейцарського франка", - заявили в "Укрзалізниці".

Копирайт изображения Укрзалізниця
Image caption Шлях до Риги на новому потязі триває 19 годин, до Вільнюса - 14

У зворотньому напрямку поїзд вирушатиме з Риги об 11:10, прибуватиме до Вільнюса о 15:48, до Мінська о 20:17 і до Києва о 06:42.

Під час першої поїздки, потяг був заповнений на 55%.

"Починаючи з 30% наповнення пасажирами, поїзд до Європи стає економічно рентабельним для української залізниці", - наголосив у Facebook Євген Кравцов.

Ба більше - за його словами, цей потяг може стати повноцінним "Балтійським експресом" по всіх столицях країн Балтії.

"Ми ведемо перемовини з Естонією, щоб додати до маршруту і п'яту столицю (Таллінн. - Ред.), якщо не цього року, то наступного. Сподіваюся, до кінця 2018-го вирішимо технічні питання", - розповів голова "Укрзалізниці" Євген Кравцов.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption "Укрзалізниця" веде переговори з Естонією про включення Таллінна в маршрут потягу

В "Укрзалізниці" повідомляють, що пасажирські потяги з України до країни ЄС користуються популярністю - за 8 місяців цього року вони перевезли 271 тисячу пасажирів. Це удвічі більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Повернулися з країн ЄС поїздами "Укрзалізниці" за 8 місяців 2018 року менше людей - 171 тисячі, але цей показник також зріс більше ніж удвічі у порівнянні з минулим роком.

Після появи потягу "Чотири столиці", пасажирські потяги з України курсують до восьми країн ЄС - Австрії, Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії, Болгарії, Литви та Латвії.

Хочете отримувати найцікавіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему