Чому в Києві закривають кінотеатри?

Кінотеатр "Кінопанорама" Копирайт изображения Facebook/Кінопанорама

У п'ятницю киян збентежили новини про те, що нібито в Києві припиняють роботу два кінотеатри - "Кінопанорама" та "Україна".

ЗМІ написали, що це пов'язано зі зміною власників, які прийняли таке рішення через неприбутковість закладів.

В КМДА кажуть, що кінотеатри вже давно у приватній власності, а значить місцева влада не має до цих рішень ніякого стосунку.

Власники кінотеатрів поки ніяк не прокоментували цю ситуацію.

Які причини?

Кінотеатр "Кінопанорама" на своїй сторінці у Facebook опублікував подію "Кінопанорама збирає друзів на прощальний сеанс".

В анонсі вказали дату 30 вересня, оскільки вже 1 жовтня заклад припиняє роботу.

"30 вересня о 18.00 запрошуємо всіх друзів, партнерів, глядачів на прощальну вечірку "Останній сеанс". Будемо дивитися хроніку кінотеатру, ділитися спогадами і пити вино. На екрані вас чекає багато несподіваних сюрпризів, а на сцені багато цікавих людей, які робили в "Кінопанорамі" свої проекти", - йдеться в оголошенні.

Директорка кінотеатру Наталія Соболєва написала у Facebook, що приватний власник вирішив закрити кінотеатр "через неприбутковість".

Спочатку цей заклад був у комунальній власності міста, а після приватизації у 2009 році новим власником стала компанія ISTIL Group.

Згодом видання "Лівий берег" написало, що з 1 жовтня припинить роботу ще один кінотеатр - "Україна" на вулиці Городецького.

Київрада дозволила приватизувати цей заклад ще у 2004 році.

У КМДА BBC News Україна повідомили, що обидва кінотеатри перебувають у приватній власності, отже рішення приймає власник цих будівель.

Реакція киян

Кияни в соцмережах вибухнули обуренням та вимагають пояснень, адже обидва кінотеатри мають історичну цінність.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко написав у Facebook: "Короткий підсумок новин культурного життя столиці: мінус два кінотеатри історичного значення в центрі міста, плюс одна синя рука на місці колишнього пам'ятника Леніну, пам'ятник Щорсу продовжує стояти без суттєвих змін".

"Могло би бути весело, якби не було так сумно", - додав він.

Українська співачка Анжеліка Рудницька, коментуючи цю ситуацію, висловила жаль з приводу закриття культурних об'єктів у Києві.

"Мені неймовірно прикро, що на місці кінотеатрів, книгарень, галерей відкривають торгові центри, ресторани, магазини. Мені нестерпне наше безсилля у моменти кризи", - написала вона у Facebook.

Та разом з тим вона звернула увагу на той факт, що люди рідко ходять до кінотеатрів, що впливає на їх фінансовий стан.

Вона висловила сподівання, що власник передумає закривати "Кінопанораму" і заклад продовжить свою роботу.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Новини на цю ж тему