"Горіть у пеклі": смерть Гандзюк шокувала соцмережі

Катерина Гандзюк Копирайт изображения UNIAN

"Жах", "пекло" - так у соцмережах коментують смерть активістки Катерини Гандзюк, яку в липні облили концентрованою сірчаною кислотою.

33-жінка тоді отримала 30% опіків тіла. Про її смерть повідомили друзі.

Волонтер Дмитро Вітов написав, що причиною смерті став тромб - як ускладнення після численних операцій, утім, офіційних підтверджень цього інформації поки немає.

Європейський комісар з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган підкреслив, що зловмисники, які вчинили напад, що призвело до смерті пані Гандзюк, повинні бути притягнуті до суду.

Багато хто не стримує емоцій.

"Катя Гандзюк - одна з найкрутіших людей, з якими я зустрічався в житті. З якими мені пощастило співпрацювати. Ті, хто її вбив - горіти вам у пеклі", - вважає журналіст Дмитро Лиховій.

"Боляче. Серце хруснуло як листопадове волого-зсохле листя під ногами. Спи спокійно, дівчино. Але не давай нікому спокою", - додала письменниця Лариса Денисенко.

"Я її не знала особисто. Але вона мені була ближчою за багатьох друзів у ФБ, бо бути українським патріотом простіше у Тернополі чи навіть у Торонто, аніж у Херсоні чи Харкові. На жаль... Таке відчуття, що з життя пішла рідна людина", - написала Надія Ляхова.

"Ті рідкісні випадки, коли хочеться бути сексистом, докоряючи людей за їхні вторинні статеві ознаки: чоловіки, які облили сірчаною кислотою жінку, - це щось навіть більш немислиме, ніж чоловіки, що вбивають інших чоловіків кулею або вибухівкою. Немає слів. Страшна, показова страта", - вважає журналіст Олексій Бобровніков.

"Ціна принципової позиції"

Багато хто висловлює невдоволення тим, як розслідується напад на Катерину.

"Ціна принципової громадянської позиції в нашій країні. Повільна, болісна смерть. І замовники цього людожерського вбивства досі не знайдені", - вважає журналіст Денис Казанський.

"Я не вірю, що в маленькому місті Херсон неможливо розслідувати все, як належить. Правоохоронці граються в усі ігри, які їм надає сила", - написала виконавчий директор Українського центру незалежних політичних досліджень Світлана Конончук.

"Її смерть стала простим і зрозумілим, як моментальний полароїдний знімок, детектором: можна скільки завгодно припудрювати систему, прикрашати її блискітками, вирощувати лайкабельних патрульних, а потім різкий спалах - і зі щілини викочується картка, а на ній - вишкірена рожа звичайного райвідділівського мента, спита, жадібна, сциклива, і від цього особливо жорстока. Система так і не здала своїх", - пише Олександр Костенко.

"Я не можу згадати жодного випадку, коли "злочин на особому контролі бла-бла" закінчилось справедливістю. Шеремет. Михайлик. Стерненко. Гандзюк. Десятки і сотні інших...", - нарікає Максим Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку.

Інші вимагають покарати винних. Наразі в цій справі затримано п'ятьох підозрюваних - організатор, пособники, виконавець і водій.

Усі вони, за словами правоохоронців, - колишні українські військові, які воювали на Донбасі. Замовники злочину не встановлені.

"Катерина Гандзюк померла. Виродки з запізненням домоглися свого. Співчуття рідним, близьким і друзям. А виродкам я обіцяю, що вони дадуть відповідь. І не десь раптово і в тихому місці, а публічно - на лаві підсудних. Це принципово. ... я хочу, щоб вони отримали астрономічні терміни на публічному судовому процесі. Замовників це стосується в першу чергу", - написав політолог Кирило Сазонов.

"СИДІТЬ ДО УПОРУ! ... До добровольців, людей, які пішли воювати за Україну без грошей, пільг і статусів, завжди було особливе ставлення - майже як до святих. С*ки, ви мали тримати цю планку. Натомість через вас і таких, як ви - ставлення буде, як до бандитів. ... Через кількох відморозків - не відмитися всім. Через кримінальні злочини, скоювані колишніми військовослужбовцями ЗСУ, суспільство починає погано ставитися до всіх фронтовиків", - не стримує емоцій Олена Білозерська.

Що далі?

Багато хто міркує над тим, якою має бути реакція суспільства. Увечері в неділю низка людей в різних містах вийшли на акції.

"Йде війна. Вбивають у тилу. Сподіваюся, ця страшна ціна, яку Катерина заплатила за нову Україну, принаймні змусить нашу хронічно стару владу (тобто спонукає активну частину суспільства натиснути й змусити) знайти й покарати замовників убивства, а також ужити заходів на запобігання наступним", - вважає політолог Володимир Кулик.

"У тих, хто дещо слабший, сьогодні з'явиться +1 аргумент, щоби поїхати від цього беззаконня подалі. У тих, хто сильніший, +1 привід боротися до кінця", - написав активіст Артем Романюков.

"Її смерть зараз використовують всі, кому не лінь, щоби розгойдати ситуацію в країні. І ось від нерозуміння, що робити - ще бридкіше. Не реагувати - не можна, бо якщо не реагувати - значить, з ким завгодно в цій країні робити можна, що завгодно.

Але якщо зараз почнуться масові протести - це розірве і державу, що і так на соплях тримається, на шматки. Страшна ситуація", - пише журналістка Катерина Венжик.

"Служити людям, а не правилам"

Люди, які були особисто знайомі з Катериною, згадують її.

"Катя Гандзюк колись, в 2014-му, відкрила для мене Херсон. Ми зустрілися з нею вперше в їдальні при міській раді, і вона з їдкою іронією розповідала про місцеві розклади. Вона завжди була прискіпливою і вимогливою до людей. Завжди критичною. І абсолютно чарівною в цьому", - написала журналістка Катерина Сергацкова.

"Коли будете чути "Херсон це Україна", знайте що в тому і її велика частка. Прощай, Катю, мені буде бракувати твого іронічного розуму", - написав журналіст Роман Кабачій.

"Завжди готова до боротьби, непримиренна оптимістка. Відмовляюся в це вірити. Познайомився з нею майже 12 років тому і всі ці роки спостерігав за її сміливістю, енергією і прямотою", - згадує Олексій Мацука.

"Кілька тижнів тому ми готували спеціальний випуск журналу Фокус - ТОП-100. До нього увійшла Катя Гандзюк. Я готувала коротку візитку. Катя її вичитала. І на моє прохання додала кілька слів - принцип, за яким живе: "Служити людям, а не правилам", - підсумовує журналістка Тетяна Катриченко.

Хочете отримувати головні новини у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Новини на цю ж тему