Повна бойова готовність: військові розкрили деталі

Воєнний стан Копирайт изображения УНІАН

У десяти областях України почав діяти воєнний стан. Військові приведені до повної бойової готовності.

Військові частини мають доукомплектувати, а для швидкого реагування у разі наступу здійснити перегрупування.

Перехід до нового режиму мають узгодити з новоствореними радами оборони на місцях.

Деталі від Генштабу

"Бойова готовність повна" - стан найвищої готовності частин і підрозділів при переході з мирного у воєнний стан. В цей час Збройні сили та інші воєнізовані формування мають здійснити доукомплектування і підготовку до боїв.

В Генеральному штабі розповіли, що ЗСУ узгоджують взаємодію з радами оборони областей, де запровадили воєнний стан.

І хоч президент запевнив, що мобілізації не буде, така можливість залишається. Все залежатиме від ситуації та загроз.

Копирайт изображения УНІАН

В Генштабі повідомили, що з першим резервом планують збори. Учасникам обіцяють виплатити відшкодування від 3 до 5 тисяч гривень в залежності від посади.

Мова йде про військових, яких призвали до Збройних сил з першої по шосту черги мобілізації та які брали участь в АТО. Також до першого резерву потрапляють ті, хто пройшов строкову службу з 2014 року. Такі військові мають спеціальну відмітку у воєнному квитку.

Всі, хто проходив строкову службу до 2014 року або службу за контрактом, входять до оперативного резерву другої черги. Про їхню мобілізацію не йдеться.

Копирайт изображения УНІАН

За словами заступника начальника Генштабу Радіона Тимошенка, військові нарощують сили протиповітряної оборони, а в грудні планують провести навчальні ракетні стрільби по морських надводних цілях.

Він додав, що поки що підстав для того, аби вводити військові адміністрації, немає. Хоча в ЗСУ готуються і до такого варіанту.

На рівні областей та місцевого самоврядування створюються ради оборони.

Перший заступник міністра оборони Іван Руснак додав, що у відомстві розгорнули центр координації та взаємодії.

За його словами, у військових є достатньо сил та транспорту, аби виконати завдання. Тому мова про конфіскацію майна чи транспорту не йде.

Також військові планують розгорнути додаткові госпіталі в районах, де може бути загроза.

Набув чинності

Режим воєнного стану почав діяти в 10 областях України. Відповідні указ президента і закон опублікували в середу у виданні "Голос України".

Згідно з документами, його запровадили строком на 30 діб: з 14:00 26 листопада до 14:00 26 грудня 2018 року.

У законі визначено, що воєнний стан введений не на всій території України, а тільки у: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Це сталося після того, як 25 листопада російські прикордонники в районі Керченської протоки затримали українські кораблі та моряків, які на них перебували.

Київ заявив, що це була планова і законна морська операція, яка не передбачала жодних військових дій. Однак російські кораблі застосували зброю на ураження та захопили їх.

У Москві наполягають, що кораблі "здійснили спробу незаконних дій" у межах "територіального моря Росії" (яким Кремль вважає води біля Криму) й не реагували на вимоги зупинитися.

Президент України пізно увечері того ж дня провів РНБО, на якому запропонували парламенту ввести воєнний стан. 26 листопада парламент підтримав це рішення.

Хочете отримувати головні матеріали в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Новини на цю ж тему