Книга року ВВС: #зграяфорева, або Книжка про справжній Львів

Image caption Анастасія Нікуліна. Зграя. - Харків: Віват, 2018.

Рецензія члена журі Світлани Пиркало на книгу Анастасії Нікуліної "Зграя", яка увійшла до короткого списку Дитячої Книги року ВВС-2018.

Зграя - про підлітків і паркур, але вона не лише для підлітків, які люблять паркур (екстремальний вид спорту, де люди виконують акробатичні трюки в міському середовищі). Це гостросюжетний роман, який буде цілком цікавий і дорослим.

Зграя - таку назву собі зрештою візьме гурт друзів-хлопців, які є трейсерами, тобто людьми, які практикують паркур.

До них пристає нова учасниця Таша, яка ставить перед собою виклик - навчитися цій небезпечній міській акробатиці.

Тут і починаються всі атрибути підліткового роману: кохання, дружба, випробування дружби коханням і навпаки, небезпека - не на тренуваннях, а в реальному житті, - і знову-таки порятунок через дружбу.

Детальніше сюжету переповідати не буду, щоб було цікаво читати - а читати я б порадила.

З того, що сподобалося особисто мені, відзначу реалії сучасного Львова, не загорнутого в цукеркову обгортку історії чи в мильну бульку самомилування, а того Львова, в якому живуть люди.

Підлітки говорять справжньою сучасною мовою, в якій багато жаргону, - і комп'ютерного, і такого, що стосується паркуру, і просто сленгових словечок.

Їхні проблеми - не вигадані: окрім звичайних підліткових любовей, дружб і стосунків з батьками, це й загроза з боку наркоманії та кримінального світу, яка може торкнутися будь-якого підлітка в сучасній Україні.

По цій книжці можна зняти фільм і навіть цілий серіал.

Паркуром мені від неї зайнятися не захотілося - такої книжки ще ніхто не написав, - але було б чудово познайомитися з усіма цими класними хлопцями і дівчатами.

#зграяфорева

Стежте за перебігом конкурсу на Facebook-сторінці Книги року BBCта на сайті bbc.ua

Новини на цю ж тему