100 тисяч на дитину, 5 тисяч на корову. Що кандидати обіцяють в економіці

споживчий кошик

Автор фото, Avalon/Getty

Найрейтинговіші кандидати у президенти найбільшу частину своїх програм присвячують економіці та соціальній політиці.

Економічне зростання і зниження комунальних тарифів обіцяють усі претенденти на президентську посаду, попри те, що зміна тарифів є прерогативою уряду і парламенту.

Так само усі кандидати обіцяють справедливі пенсії і реформу пенсійної системи, а Юрій Бойко ще й планує суттєве зменшення страхового стажу, хоча новації у пенсійних виплатах - це також не повноваження президента.

Юлія Тимошенко і Юрій Бойко змагаються у розмірі виплат при народженні дитини; зростання виплат, але без цифр, також обіцяє Петро Порошенко.

Юрій Бойко і Анатолій Гриценко підіймають планку темпів зростання економіки: лідер "Опозиційного блоку - За життя!" обіцяє 5-7% щорічно, лідер "Громадянської позиції" - 10%.

Чи не найрадикальніші обіцянки в економіці - у Володимира Зеленського та Юлії Тимошенко. Лідер "Батьківщини" планує ліквідувати 37 податків, Володимир Зеленський - легалізацію доходів з допомогою одноразової "нульової декларації" для бізнесу, коли кожен бізнесмен сплатить за 5% із задекларованих коштів і легалізувати доходи.

Більше дізнатися і порівняти плани кандидатів, яких соціологи називають найпопулярнішими, можна із таблиці (прізвища подані за алфавітом).

Хочете отримувати більше цікавих історій в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.