Лагерфельд для Chanel: найкрасивіші сукні дизайнера

Лагерфельд та модель

Модельєр Карл Лагерфельд очолював дім Chanel 30 років. Знаменитий німець став однією із найвизначніших фігур світової моди та працював аж до самої смерті.

Він також працював креативним директором Fendi та створював колекції для власного бренду Karl Lagerfeld. Паралельно співпрацював із популярними марками вуличного одягу на кшталт H&M.

BBC News Україна пригадала найбільш приголомшливі, скандальні та просто красиві вбрання, створені дизайнером.

У 1983 році Карл Лагерфельд стає арт-директором Chanel, а до цього - співпрацює з Fendi та Chloé. На фото - він під час примірки костюма у студії.

У центрі - вечірня сукня з колекції Chanel от кутюр весна-літо 1984.

Наомі Кемпбелл йде подіумом під час шоу Chanel Haute Couture, Паризький тиждень моди у січні 1992 року.

Німецька модель Клаудія Шифер у весільній сукні у 1993 році закриває показ високої моди. Білий корсет з довгим шлейфом став хітом того року.

У 1995 році Лагерфельд переосмислює класичні жакети Chanel та створює колекцію костюмів "матадор" - штани та жакети шиють із сатину, а кишені прикрашають мініатюрними квітками.

"Коко б зненавиділа те, що я роблю, - казав він. - Лейбл має образ, а моя справа - оновити його. Я роблю те, що вона б ніколи не зробила. Мені треба відштовхнутися від того, ким була Chanel та привести її туди, де вона має бути".

Підпис до фото,

Колекція от кутюр, весна-літо 2009.

З 1987 року Лагерфельд починає ще й самостійно фотографувати колекції.

Підпис до фото,

Paris Fashion Week, от кутюр весна-літо 2010.

Підпис до фото,

Paris Fashion Week, прет-а-порте весна-літо 2012.

Представницями модного дому завжди ставали молоді та перспективні красуні. Обличчям колекції весна-літо 2012 стала співачка Флоренс Велш з гурту Florence and the Machine.

Підпис до фото,

Paris Fashion Week, прет-а-порте весна-літо 2012.

Художній талант Лагерфельда поєднувався із бізнес-хистом, що стало очевидним, коли у 2017 році продажі Chanel сягнули 10 мільярдів доларів.

Підпис до фото,

Paris Fashion Week, весна-літо 2013.

Підпис до фото,

Paris Fashion Week, от кутюр, осінь-зима 2013-2014.

Лагерфельд трансформував не лише бізнес-індустрію, але і сам подіум. Традиційний хідник він перетворював на космічний корабель, вокзал та сад. А під час шоу осінь-зима 2014 подіум перетворився на величезний супермаркет.

Підпис до фото,

Кара Делевінь та Карл Лагерфельд під час показу 2014 року

Підпис до фото,

Paris Fashion Week, от кутюр осінь-зима 2014-2015.

У травні 2016 року французький дім моди Chanel провів показ нової колекції в кубинській столиці Гавані. Він став першим міжнародним показом мод у країні з часів комуністичної революції 1959 року.

Колекцію весна-осінь 2017 Лагерфельд довірив представляти доньці Ванесси Параді та Джонні Деппа - юній моделі та акторці Лілі-Роуз Депп.

Свої останні шоу легендарний модельєр пропустив через хворобу.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.