Коли у Києві випаде сніг?

За вікном грудень, до Нового року - трохи більше тижня, але на зиму все це зовсім не схоже. Коли ж у Києві випаде сніг?

Минулого року столиця опинилася під снігом вже восени.

14 листопада 2018-го температура сягала 4 градусів морозу, через снігопад місто зупинилося в заторах, а соцмережі традиційно наповнилися скаргами на роботу комунальників.

Ось лише кілька фото, зроблених на вулицях Києва того дня.

Автор фото, Unian

Підпис до фото,

Київ, 14 листопада 2018 року

Автор фото, Unian

Автор фото, Unian

Автор фото, Unian

Цьогоріч усе інакше. Снігу немає навіть у грудні, а температура вперто не опускається нижче нуля. Ба більше - найближчими вихідними вона може сягнути +10 градусів, прогнозують синоптики.

Кілька днів тому столиця оновила температурний рекорд, який тримався упродовж 82 років: 17 грудня стовпчик термометра піднявся до +10,4 градусів. Це на 1,7 градуса вище попереднього максимуму для цього дня, який був зафіксований ще у 1937-му.

Чому це відбувається?

Через глобальне потепління, пояснює в розмові з BBC News Україна директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

"Осінь продовжується взимку"

"Зміни клімату в Україні призводять до зсувів періодів сезонних процесів. Результатом цього є різкі потепління в холодний період року або ж навпаки - раптові похолодання у теплий", - каже пан Кульбіда.

"Теплий грудень - прямий наслідок тих процесів, які розпочалися десь у 1980-х роках. До цього зміни були мінімальними, після цього - пришвидшилися".

За його словами, на сніг у Новорічну ніч кияни все ж можуть розраховувати, але сподіватися на "зимову казку" точно не варто.

"Ми очікуємо, що сніг все ж випаде 29-30 грудня. Ніяких снігопадів - буде невеликий сніг, від двох до п'яти сантиметрів. У Києві та в більшості регіонів України, окрім південних і східних, він протримається до першої декади січня".

Автор фото, Unian

Потім, каже директор Гідрометцентру, сніг знову зійде. Температурний режим, за прогнозами синоптиків, буде цьому сприяти.

Але якщо причина незвично теплого грудня у глобальному потеплінні, чому ж минулого року все було інакше, й зима прийшла до України вже в листопаді?

"Рік на рік, звичайно, не приходиться: з будь-якого загального правила бувають винятки. Але те, що осінь у нас продовжується взимку - це вже стало нормою, і дивуватися тут нічому", - каже Микола Кульбіда.

"Звісно, рано чи пізно температура знизиться і це може сприяти випадінню і утриманню снігу, але важливо, що середня температура зимового періоду все одно буде значно вищою за норму".

"Ми спостерігаємо за цим упродовж останніх 20 років, і за весь цей період було в найкращому разі два роки, коли норма не перевищувалася. Але це винятки, які, знову ж таки, лише підтверджують правило", - додає директор Гідрометцентру.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!