BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови

Останнє поновлення: четвер, 19 жовтня 2006 p., 17:53 GMT 19:53 за Києвом

Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
Книжка року Бі-Бі-Сі 2006: яка ваша улюблена?

Книга 2006
Чи читали ви якусь із книжок, запропонованих нашими читачами на конкурс Книжка року Бі-Бі-Сі?

Чи проголосували ви за свою улюблену?

Якщо ви хочете поділитися своєю думкою з приводу тієї чи іншої книжки, що бере участь у конкурсі Книжка року Бі-Бі-Сі 2006, пишіть через форму справа. Якщо у вас є думки з приводу сучасної української літератури загалом, також пишіть!

Olena, Budapest, Hungary: Пару слів про оригінальний роман Кундера Panicoffski: отримала величезне задоволення від цієї книжки. Тут і гумор і спогади про роки, прожиті за “сови”, і подорожі по європейських та екзотичних країнах. Разом з героями куштуєш закордонні делікатеси, слухаєш концерти, потрапляєш до танц-клубів і модних барів, а тоді поринаєш у пікантні амурні пригоди - про “інтернаціональні зв”язки” там все щиро й докладно:). Велику роль у книзі грає музика. Два основні мотиви – це оптимістична бадьора сальса та ностальгійне трагічне танго. Спочатку зовсім не чекаєш таких глибоких переживань і пристрастей, психоаналізу, тощо… Коли закінчуєш книжку, хочеться подорожувати, відкривати нові світи й насолоджуватися життям.

ПОРА читати Лук"янівку.
Сашко, Україна, Київ

І це ж треба, аби пан Каганець вмістив у невеличку книгу стільки нісенітниць, насмиканих з "не дуже вчених" публікацій. Але найбільша дивовижа, що у розсилці її так налазливо пропагують.
Лесь Герасимчук, Київ, Україна

Наразі маємо шедевр для тих українців, хто не втопився у $$$ культурі. "Евангеліє від Каганця" схопило за хвіст той самий мостик вічності над Україною
Тарас, Дніпропетровськ,

Книга Наталки Сняданко „Синдром Стерильності” причарувала мене не тільки литературною досконалістю, а й педагогічним елементом – вона, на мою думку, допомагає тимчасово деукраїнізованим українцям повернутися до мови свого роду.
Сергій Ласкавий, Київ, Україна

Шкодую, що не долучилася до конкурсу раніше й не запропонувала книжку ірен Роздобудько "12 або виховання жінки в умовах непридатних до життя". На мій погляд, вона більш довершена з мистецького погляду, ніж запропонована. Але й роман "Зів'ялі квіти викидають" також цікавий. Це психологічний роман про долю двох актрис, який легко читається. Всім раджу!
Марина, Україна,

Вітаючи конкурс книги, хотів би все ж таки спитати, чи нормально він відбувається. Зокрема, легкий пошук в пошукових системах на ім"я лідера опитування в системі "гугль" показує, зокрема,заклик голосувати за нього незнайомих з книгою людей. http://observer.sd.org.ua/news.php?id=10457 Крім того, незрозуміло, наскільки репрезентативною для українських читачів є супрематистська ідея про Арійську (саме так з великої літери!) вищість і вищість Білої (знов таки) раси, що домінують на близькому до автора-євангеліста сайті http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=1378 Зокрема, насторожують такі слова в агітації за цю книгу: "По-друге, тема Євангелія набуває все більшої актуальності через кризу Білої раси, світоглядною основою якої є християнство. Подолання ж цієї кризи неможливе без виправлення світоглядних деформацій, чим і займається згадана книга". Українські люди по своїй суті не расисти, я так вважаю. Те, що така книжка веде перед, ставить знаки запитання щодо конкурсу.
Михайло, Чернігів, Україна

Голосую за "Пшеницю без куколю". На моє переконання це найкраща книга планети за останні 50 років. І, я думаю, це найактуальніша книга для людства на наступні років сто... Хоча на разі - це видання, так би мовити, для своїх. Час загалу прийде згодом. Дякую, пане Ігоре Каганець, хай буде!
Богдан Іванський, Львів, Україна

Сергій, Київ: Так трапилось, що мешкаю у Києві, маю причетність до літератури та знаю багатьох номінантів особисто. За "цього" хочеться віддати свій голос, бо давно товаришуємо, з "цим" колись вчилися, а "ця" дівчина мені симпатична та іноді навіть сниться. Однак віддаю свій голос за "Лук"янівку" Б.Гуменюка, бо якщо не завжди вдається бути відвертим у житті, то хоч в літературі треба залишатися чесним.

Олена, Київ: Наскільки я розумію, «розкрученість» книги серед інтернет-користувачів пов’язана з присутністю її тексту в Інтернеті. З книжок, що займають першу трійку рейтингу, в Інтернеті я знайшла лише «Пшеницю без куколю». Причому там вона вже давно – майже рік. Можливо, в цьому причина її популярності?

Євген Бабій, Київ: Дуже здивований, що до списку потрапила "Пшениця без куколю" І. Каганця. Я вважав, що йдеться про конкурс художньої книжки а не трактатів на релігійні теми як у випадку з п.Каганцем. В Україні цими днями й так більш ніж досить релігійного мракобісся. То навіщо ж Бі-Бі-Сі до цього ще й бути причетним? Завжди вважав вас світською і незаанґажованою радіостанцією. Шкода. Або давайте окремо конкурс для тих, хто цікавиться "опіумом для народу".

Від редактора: книжки на конкурс Книжка року Бі-Бі-Сі номінують самі читачі, і Бі-Бі-Сі приймає до конкурсу всі книжки, що підходять за правилами. Ми не виключаємо нехудожньої літератури, як і минулого року. Цього року у нас кілька публіцистичних видань. Одночасно з голосуванням книжки також розглядають наші експерти, які оцінюватимуть значимість книжки в літпроцесі і визначатимуть, чи не було фальшування на користь певних авторів.

Євген Повєткін, Київ: Думка з приводу: хочу попросити Світлану Пиркало та Катерину Хінкулову (я так розумію, що вони займатимуться конкурсом) спробувати поструктурувати учасників конкурсу: поезію до поезії, есеїстику до есеїстики, малу прозу до малої прози, велику - до великої? Бо все ж виставляння на голосування всього підряд дуже ускладнює правильний вибір, крім того, поструктурувавши, можна було б привернути увагу до, скажімо, гарної укр. поезії.

Від Світлани Пиркало: наш список укладений за алфавітним принципом прізвища автора, а оскільки ми обираємо лише одну книжку, ту, яка найбільше вплинула чи захопила нашу аудиторію за минулий рік, то ми не розділяємо на категорії і приймаємо всіх. Сподіваємося, що всі проголосують за книжку, яку вважають найважливішою, незалежно від жанру. Окремо ж виносити поезію цього року й не вийшло б, бо читачі запропонували лише одну поетичну збірку. На інших конкурсах справді є категорії, але ми вирішили зупинитися на одній книжці, за прикладом Букера.

олег криштопа, Київ: "Миколо з Симферополя"! Ви не полнувалися прочитати 600 сторінок книг Тані Малярчук і ще й писати коментар. Очевидно, Ви небайдужа людина. Решта книг - зі списку і не тільки - я так розумію Вас зовсім не схвилювала. А дарма - ніж когось анонімно паплюжити, краще говорити хоч щось хоч про когось добре. Мені, наприклад, багато книжок подобається.

Ольга, Київ: Щось опитування дуже вже не відображає громадської думки :). Не вірю, що Малярчук в 20(!) разів популярніша за Дереша. Або Каганець(вперше чую) - майже втричі розкрученіший за Андруховича. P.S.Автори з результатами понад сотню - нема вам моєї довіри!!!

Леся Романчук, м.Тернопіль: Голосую за "Віагру для мера". Вона того варта

Святослав Яворський, м.Львів: Голосую за старину Вільчинського! Його цьогорічна "Віагра для мера" - то справді подія року, принаймні у літературі. Здавалося б, а що такого - вибори у містечку! Чи мало їх вже було і скільки ще буде? Але роман насправді не про вибори, і навіть не про любовні трикутники, а про нас з вами. Такі історії потрясають і примушують замислитися. А який там гумор!.. Такі романи хочеться бачити неодмінно з продовженням. Святослав, Львів.

Сергій, Київ: "Пшениця без куколю"Ігоря Каганця,нйбільш значуща книга в моєму житті

Микола, Сімферополь: Читав я Вашу Малярчук, всі три книги. Не зауважили, що вона повторюється? І чи не забагато розмови про літературний факт, якому, аби стати подією ще повзти і повзти, як безногому до неба?..

Андрій Л, Україна: "Panikoffski"!! Такого в українській літературі ще не було. Принаймні нічого подібного читати не доводилося. Ріо Кундер (Семен Либонь) справді демонструє, що є інша Україна і інші українці. Це й надихає.

Іван, Ізюм: "Згори вниз" -- це дійсно подія року. Магічна, іронійна, написана мовою афоризмів книжка, яку можна цитувати з будь-якого місця. Найкращий за минулий рік приклад сучасної української літератури.

Олена, Київ: На цій сторінці про книгу "Пшениця без куколю" написали: «Автор робить спробу написання власної версії Євангелія». Хіба той, хто розшифровує послання, створює його нову версію? Автор не додав до євангельського тексту жодного слова — він лише очистив чотири канонічні євангелія від вставок, після чого вони природно склалися в єдиний текст. Тому коректніше було б написати: «Спроба очищення Євангелія від пізніших вставок для реконструкції його первинного тексту».

Віталій Богданець, Україна: Я вважаю, що Іринка (Карпа) пише дійсно справжні твори, які найбільше торкаються аспектів життя теперішнього покоління. Її твори не досить великі, і без купи всяких літературних епітетів, але читають на одному диханні і заставляють замислитись про своє життя, зважити різні за/проти в своїй душі... Вона, Ірена Карпа, дійсно талант... Ще й співачка гарна ;)... +1 "50 хвилин трави"

Микола, м. Слов*янськ: "Пшениця без куколю" І.Каганця, надає спрагу жити,сенс буття. Особливо, якщо ви попали в глухий кут соціуму та зневірились.

Христина Гнатик-Боднар, Kyjiv: Не читала нової книги Тані Малярчук. Але її "Згори вниз" заставило повірити не лише у мольфара Франя, а й у те, що Таня жила у карпатській Дземброні! Бажаю успіху Тані!

Natalka, Київ: Голосувала за Дереша. Сподіваюся, що й надалі не розчаровуватиме. І підтримую думку викласти на сайті адреси інетмагазиній, де це все добро купити можна.

Ольга Іващенко, Київ: На тлі помітного (для читаючих) пожвавішання україномовного літпроцесу в Україні виразніше звучить саме те й про те Слово, - зрілого, з неперевершеною мовою небайдужого до всіх і всього про- і анти- українського, письменника Юрія Андруховича в його останній книзі "Диявол ховається в сирі". З а неї й голосую.

Олеся, Тернопіль: Я прямо розгубилась. Тут на голосуванні кілька книжок з моїх улюблених. Хоч бери і голосуй за різні з різних комп"ютерів...

Olena, Canada: Марія Матіос "Солодка Даруся" - раджу всім!

Мандзій Руслан, Київ: Лук"янівка - твір який потрясає.Тут сенсом сповнений кожен рядок. В житті не доводилось читати чогось більш сильного, а головна сила і "таємниця" твору в його горизонталі.

Станіслав, Київ: Олексію з Канзаса. "Фройд" є в кожній книжковій крамниці Києва, і на книжковому ринку теж.

Сергей, Испания: Не знаю, як ви шукаєте. Заходжу в Google, пишу "Фройд би плакав", перше посилання, де можна купити за 14 грн, друга - де завантажити в PDFі безкоштовно.

Олесь Бережний, Virginia, USA: Торік голосував за "Солодку Дарусю" Марії Матіос. Зробив би те ж саме і зараз, бо ще не прочитав нічого нового, що перевершило б мої потужні враження від тієї книги. Утім, вибір цьогоріч такий великий і гарних книжок настільки багато, а голос у мене лише один, що вирішив дещо ретельніше поміркувати над критеріями відбору. Таким чином обмежуюся лише цьогорічними книжками. А серед них тими, які привернули мою читацьку увагу свіжим і якісним текстом, добірною мовою, світлою і натхненною образністю. Відтак мій вибір зупинився на двох книгах: 1) "Квітослава" Отара Довженка та 2) "Вишивані гарбузи" Олени Захарченко. При цьому мушу зізнатися, що минулого тижня отримав цілий пакунок нових книжок, які ще не встиг прочитати. Наразі роблю вибір з двох книжок і тисну відповідну кніпочку.

Ірина, Київ, Україна: Ви любите джаз? Отож бо, що ні, а Гуменюк - це суцільна джазова імровізація. Тут ми маємо той самий випадок, що й з Ніцше, якого по-непорозумінню вважили філософом, коли, насправді, він був лише поетом. Хоча ні - поетом він теж не був: він був музикантом, який намагався відтворити свою музику за допомою тексту. От тільки в Гуменюка роль "іструментів" виконують то мозок, то серце, то очі, то вуха, то руки, то ніс, бо ж - тюрма, бо ж щоб вижити "...треба відгородитися від світу тілом". І тоді ми бачимо (чуємо) як звучить один "інстумент" і, відповідно, текст є варіантом або зрукової, або зорової, або якоїсь там ще варіації. Або інакше: мозок, серце, очі, вуха, руки, ніс існують "заодно" і тоді ми чуємо як звучить оркестр, тобто - чуємо класику. Поки-що окрім великого Джойса, у світовій літературі це ще нікому не вдавалося. А Гуменюкові - вдалося. Тому він видатний талант, який, як уже десь мовилося, відростив собі у в"язниці такий "орган" (чи орган?) яким ще не раз "нас зіграє". (Той, хто "бачив" як саксофон народжує дівчину, а гітара швидкісне шосе, знає що я маю на увазі.) А на рахунок того, чи матиме він хоч дещицю тої популярності, яку наприклад матиме той таки "літаратурний молодняк", то хто нині "слухає" джаз? Це вже смак. (Або несмак.) Це вже залежить від рівня персональної культури, а не від рівня таланту.

Голосую за Романа Іваничука, ціную та віддаю голос за "Солодку Дарусю", щоправда книжки не "цьогорічні" хоча й "свіжі". До питання про те, де можна купити і прочитати: дійсно не актуально.В неті всього вдосталь. ДЕрешем,Карпою та Жаданом закидані всі крамниці, їх напевно надрукували забагато порівняно із попитом. Іваничук зустрічається, Матіос купила останню, про Андруховича продавці не чули. Це ситуація в південній Україні.
ksenija, запоріжжя

Федущак І., Федущак В. «Абезь і Адак – дорога у вічність». -Львів, НВФ "Українські технології", 2006, - 292 с., іл. Передмова Михайла Гориня. Пропонована праця є знаком пам’яті й шани політичним в’язням ГУЛАГу, які народилися в Україні і полягли у вічній мерзлоті, двох із сотень не досліджених досі концтаборів Заполяр’я – санітарних таборів Абезі й Адаку. Збірник важко назвати мартирологом, адже архіви Комі оприлюднили імена близько третини жертв Абезі, серед яких виявлено близько 800 уродженців України, і лише 12 жертв Адаку. Протягом 10 років авторам удалося відшукати документи й родини полеглих та скласти понад 130 біографічних довідок про них.
Руслан, Україна

На мою думку, всі представлені автори заслуговують на премію, навіть за те що пишуть українською!!! Майже всі ці книги можна придбати в Києві, у "Книгарні видавців".
Максим Олешко, Київ

"Віагра для мера" Олекси Вільчинського - суперовий роман. Мені здається, що наша література давно очікувала чогось схожого. Це - сенсація! Яка соковита й водночас жорстка проза! Як саме життя. Все дуже природньо і довершено. Думаю, років через пятдесят саме по цьому роману люди матимуть найкраще уявлення про наш час. Читається на одному подиху, точна, психологічно вмотивована, довершена проза...
Олег Гомелюк, м.Тернопіль

Шановні пані Олено і пане Василю, на жаль, жоден із рекомендованих вами вебсайтів не має книг, що були визнані найкращими в огляді Бі-Бі-Сі. Авжеж, на kolos.com можна купити Кобзар, але не Ірену Карпу. На жаль, немає "Фройд би плакав" ані в магазинах, ані на ринках Києва. Буду вдячний, коли хто порадить, де можна придбати примірник (я вже читав цю книгу і голосував за неї, але хотів би дістати для подарунку).
Олексій, Канзас, США

Закордонні українці, які справді хочуть купити українські книжки через Інтернет, можуть звернутися до www.kolos.com - дуже надійний інтернет-магазин, власник американський українець - дуже розумна людина.
Олена, Україна

Мене здивували ті дописувачі, які розпачливо просять Бі-Бі-Сі спрямувати їх туди, де можна купити книги. Хіба ви не знаєте де? – У книгарні чи на книжковому базарі! Йдіть і просіть продавців, щоб вам знайшли таку чи таку книгу. Якщо вони справжні бізнесмени, то знайдуть для вас. А якщо ви живете поза Україною, то просіть своїх родичів щоб знайшли, купили і прислали. Крім того є Інтернет!!! Вчіться користуватися кнопкою «ПОШУК». Я витративши лише 5 хвилин знайшов ось такі сайти, де можна знайти книги та інформацію про них: http://www.artvertep.dp.ua/ , http://www.knyha.com/ , http://www.bambook.com/ , http://www.review.kiev.ua/. Звичайно, жодної гарантії надійності, безпеки та якості обслуговування тих інтернетних крамниць немає, але якщо готові ризикнути - пробуйте.
Василь, London, UK

А справді, як можна нам дістати хоч би одну із поданих книжок, я б хотіла прочитати "Вогненні стовпи" Романа Іванчука.
Орися, Канада

Якось зайшов, на якесь свято у Влодимирську церкву. Скільки людей! Не те що яблуку, думці немає куди впасти. З дурника почав ропитвати й очманів майже ніхто!!! з присутніх, навіть з цікавості не читав біблію. Перевірив колег по роботі. Купляють паски, святять яблука, ставлять свічки- у Біблію не заглядають. "Тобі зайнятись ничим?!" Тому пропоную Біблію, як найменше читану книжку в Україні. Хоч це й дуже соромно й прикро.
vl, KIIROVOGRAD, Ukraine:

Надзвичайно важко обрати якусь одну книжку. Тому проголосую у півфіналі...
Уляна Рис, Івано-Франківськ

Чому б не надавати лінк до сайтів де можна б було придбати ту чи іншу книгу. Дуже важко ці книги знайти, а так хотілося би почитати!
oleksyk

Нижче подано книги, запропоновані аудиторією Української служби Бі-Бі-Сі до участі в конкурсі (з них увійшли до списку для голосування лише книжки, видані не більше року тому, і які не брали участі в минулорічному конкурсі).

Описи книжок, подані під назвами, переважно взяті із веб-сайтів видавництв, що їх опублікували. Бі-Бі-Сі не обіцяє, що ці описи співпадуть із враженнями читачів.

"36 Пісень Про Життя", Катерина Хінкулова
"Немає значення, хто я – жінка, равлик, чи метелик, чи уявна кулька з соком чорної смородини"... дві подруги рушають до Англії на пошуки емігрантського щастя

"50 хвилин трави", Ірена Карпа
Скептичний погляд на проблеми життя з висоти приблизно 20 років і з цигаркою в зубах.

"8. Жіноча мережева проза", Шиламила, Цитрусова, Тані Флінт, Ір Ши, Пані Груня, Настасья Черепкова, Мс Юлька, Сокира
Одразу 8 нових українських авторок. Це чи не вдвічі збільшує кількість сучасних українських письменниць.

"Panicoffski" , Ріо Кундер
Один хлопець довго вештався світами, навчився усіляких див, а потім осів у Англії.

"Абезь і Адак – дорога у вічність", Інна Федущак, Віктор Федущак.
Знак пам’яті й шани політичним в’язням ГУЛАГу

"Архе", Любко Дереш
Мабуть, усе ж таки любов, бо наркотиків автор (як і алкоголю, м’яса й інших шкідливих продуктів) не вживає

"Басаврюк ХХ" , Дмитро Білий
Гоголівські алюзії у спробі авантюрно-містичного характеру сучасної української літератури. Вид. 2002 р.

"Вишивані гарбузи", Олена Захарченко
Разом із чарівною героїнею ви блукатимете непевними стежками, які б і не уявили собі ніколи

"Віагра для мера", Олександр Вільчинський
Любовні трикутники на тлі виборів у місті, дуже схожому на обласний центр Західної України

"Вогненні стовпи", Роман Іваничук
В горнилі боїв ворожих армій народжується нова ґенерація українців. Доповнене видання 2006 р.

"Всё на свете - только песня на украинском языке", Леонід Кисельов
За два роки до смерті Леонід Кисельов перейшов у віршах з російської на українську мову, пояснивши це тим, що "всё на свете - только песня на украинском языке".

"Всі Наші. Кулуарні історії з коментарями", група авторів
Політики — теж люди... з проблемами виховання, обов’язковою середньою освітою та національним менталітетом.

"Гімн Демократичної Молоді" , Сергій Жадан
Любов безпосередньо залежить від легальності фінансових потоків, які проходять повз тебе.

"Ґудзик", Ірен Роздобудько
Велике щастя або велика трагедія може початися з найменшої деталі, з ґудзика...

"Де батько твій, Адаме?" , Генрі Лайон Олді
Збірка фантастики харківських авторів об'єднаних псевдонімом: Олега Ладиженського і Дмитра Громова

"Диявол ховається в сирі" , Юрій Андрухович
Ще одне нагадування про важливість дрібниць - сир, як і вино, на думку Андруховича є синонімами культури.

"З цього можна зробити кілька оповідань", Тарас Прохасько.
Повість Прохаська - адреналіновий удар і водночас удар нище пояса. Діє навіть на фізичному рівні

"Згори вниз" , Таня Малярчук
Український Маркес у Карпатах. Рекомендовано Міністерством охорони здоров’я — для тих, хто не має чого боятися.

"Зів'ялі квіти викидають", Ірен Роздобудько
Історія двох колишніх «зірок», і однієї молодої жінки, яка доглядає за ними в притулку для самотніх акторів.

"Злочин" , Петро Кардаш
550 сторінок, 250 фотографій про геноцид над українським народом у ХХ столітті. Вид. 2005 р.

"Знак Саваофа", Олесь Ульяненко
Містично-релігійний опус, спроба схрестити легкий жанр з жорстким.

"Ігри", Ярослава Литвин
Літературний дебют молодої письменниці. Віртуальний флірт, чи справжнє кохання? Дитячі забавки, або небезпечні ігри?

"Історія", Ксеня Харченко
"кожного разу я створюю те, чого мені особливо бракує, своє життя, я виписую свої бажання і думки, аби їх здихатися... Отака історія".

"Капітал", Сергій Жадан
Збірка творів Сергія Жадана, де написано про все те, що хотів дізнатись про соціалістичний реалізм, але не мав в кого спитати.

"Квітослава", Отар Довженко.
Не ухиляючись від принципів реалізму, автор гранично щиро виповідає читачеві історії кохання і життя.

"Клітка для неба" , Василь Слапчук.
"Клітка для неба", "Глобус України", "Кенгуру завбільшки з цвіркуна"... Назви повістей, що увійшли до нової збірки Василя Слапчука, химерніші одна за одну.

"Корпорація ідіотів", Лариса Денисенко.
Молодий шибеник, який втрачає совість та віру в людство, випадково потрапляє на державну службу.

"Культ", Любко Дереш
В українській літературі з'явилося pulp fiction - до того ж у міру інтелектуаль­не, не в міру інтертекстуальне.

"Лук'янівка", Борис Гуменюк
"Лук'янівка" – твір про тюрму, але, імовірніше, не для тих, хто її бачив, а для тих, кому письменник намагався розкрити очі.

"Мандрівка людей книги", Ольга Токарчук
Дебютна книга однієї із найвідоміших сучасних польських письменниць.

"Метеоритний дощ", Любомир Бориславський
Збірка поезій автора з діаспори.

"Намір!”, Любко Дереш
Поєднання вселенського українського смутоку і молодого європейського прагматизму аж до цинізму.

"Не думай про червоне", Світлана Пиркало
Оскільки цю історію розповідає сама Павліна Стопудів, то це дуже особливий роман про особливу любов.

"Не тільки про себе", Богдан Горинь
Збірник документів, листів, щоденникових записів, фотографій та есе автора, де змальовано час від 1955 по 1965 роки.

"НепрОсті", Тарас Прохасько
Автор відтворює напругу настрою гірського життя, гірського народу Карпат.

"Обличчя пустелі", Тарас Федюк
Медитативне наповнення тривоги, динамічна тиша самоти, адекватний та оригінальний поетичний словник.

"Павлокома - символ трагедії Закерзоння". Редкол. О. Веремкович-Різник, Р. Різник
Книжка про історичні події в селі Павлокома.

"Панночка. Книга дівчинки ХХІ ст" , Тетяна Щербаченко
Книжка для дівчаток і про дівчаток

"Пацики", Анатолій Дністровий
Сини пролетаріату, тернопільські пацики, студенти місцевого ПТУ роблять перші кроки у самостійне життя.

"Пісьма братана" , Женя Галяс
Реально епістолярний роман: десятки ірреальних історій витворюють картину самотнього пост-світу.

"Порядна львівська пані", Люба Клименко
Український еротичний роман про секс архівістки усупереч чоловіку-бандуристу, що відбувається прямо на Книзі актів XVII сторіччя.

"Проект "Міссурі", Яна Дубинянська
Престижний вуз стає полігоном для масштабного секретного експерименту. Піддослідні — студенти.

"Пшениця без куколю", Ігор Каганець
Автор робить спробу написання власної версії Євангелія.

"Ранній рай", Мойсей Фішбейн
Поезії, поетичні переклади, вірші для дітей, проза та есе.

"Розмір має значення", брати Капранови
Популярний засіб для схуднення насправді виявляється біологічною зброєю, що впливає виключно на невинних дівчат.

"Русалонька із 7-В", Марина Павленко
Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських - казка не лише для дітей, а щасливий кінець читач має дописати сам.

"Синдром підсніжника", Ольга Деркачова
Збірка оповідань молодої письменниці.

"Синдром стерильності", Наталка Сняданко
Майже детективна інтрига в містечку, центральними факторами якого є територія галицького сепаратизму і радикальна реформа орфографії.

"Сімнадцятий поверх", Дмитро Бондаренко
Історія молодого дніпропетровця, який вважає, що любить свою дружину, але за порадою знайомого іде в місцевий бордель.

"Славка", Галина Ткачук
Книжка молодої письменниці включає повісті "Славка" і "Лютий", оповідки "prosa ursina".

"Солодка Даруся", Марія Матіос
Роман, відзначений Шевченківською премією. Вид. 2004 року

"Соломія", 50 авторів, вид-во Основи
Спогади про професора Соломію Павличко, літературознавця, засновницю видавництва Основи.

"Сповідь дитинства. Станційні пасторалі", Григорій Гусейнов
Згадки про людей та дитинство навколо степової залізничної станції. Вид. 2005 року

"Сторонні в домі", Марина Соколян
Ян Рейвах, романтик і меломан, намагається подолати межу, що відокремлює людей, замкнених кожен у своєму світі.

"Страна Моксель", Володимир Белінський
Автор робить спробу власного написання історії Росії.

"Танці в масках", Лариса Денисенко
Вчителька корейської мови, корінна мешканка Сеулу Мей Кім починає стежити за загадковою українкою.

"Тема для медитації", Леонід Кононович
Історія приватного розслідування жахливих зрад і помст у рідному селі часів Голодомору, видана 2003 р.

"Темна вода", Андрій Кокотюха
Спокій бази відпочинку на березі Десни порушено. У мальовничому Тихому Затоні загадково гинуть рибалки.

"Тотем", Степан Процюк
Автор пише про такі поняття, як смерть і страх, фетишизація і неврози, відчай і пошуки можливих рецептів гармонії.

"Три романи", Богдан Бойчук
До прозової збірки поета, виданої в 2004 році, увійшли романи “Краєвиди підглядника”, “Аліпій ІІ і його Наречена”, “Життя з Алісою поза дзеркалом”

"Фріда", Марина Гримич
Роман, дія якого відбувається в Бердичеві, є освідченням авторки в коханні до культури українських містечок.

"Фройд би плакав", Ірена Карпа
Книжка-фіналіст минулорічного конкурсу Книжка року Бі-Бі-Сі.

"Шахрайські експерименти чесного журналіста", Дмитро Синяк
Розповідь автора про різноманітні професії, якими він цікавився.

"Я, Побєда і Берлін", Кузьма Скрябін
Дві повісті відомого музиканта - перша про подорож до Берліна на пошарпаній машині Побєда, а друга - про пригоди дівчини Аліси в місті, з якого немає дороги назад.

"24:33:42", Лариса Денисенко
Новий твір письменниці, опублікований у журнальному варіанті.

Також на цю тему
Читайте також

Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку

RSS News Feeds

BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки

Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум

BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>

Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження