МОЗ хоче запровадити сертифікат щеплень

Раїса Богатирьова
Image caption Раїса Богатирьова хоче збільшити кількість щеплених українців

Міністерство охорони здоров'я допускає створення сертифікатів щеплень населення в Україні - про це повідомила помічник міністра Тамара Тичинська 25 квітня у Києві.

У цих документах, за її словами, відзначатимуть проведені вакцинації.

"Після проведення соціологічного опитування, щоб зрозуміти, що насправді відбувається на території України, цей проект буде розвиватися. Зараз потрібно говорити про ініціативу", - заявила представник МОЗ.

У середу міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова також заявила про плани збільшити кількість імунізованих людей в Україні цього року.

"Думаю, що ми протягом цього року збільшимо на 15-20% охоплення щепленнями. Не думаю, що це буде цифра по кожному регіону. Думаю, що будуть регіони, де рівень охоплення буде вищим, десь будуть наздоганяти ці темпи", - сказала вона.

Минулого року, за її словами, показник вакцинації становив 40-43%.

Напередодні пані Богатирьова також заявила, що до нинішніх обов'язкових в Україні щеплень від 10 хвороб додадуть ще одне - проти вірусу папіломи людини.

Вона також нещодавно заявила, що цього року потребу у вакцинах в Україні забезпечать повністю. Це багато в кого викликає сумніви з огляду на випадки минулих років, коли вакцин у лікарнях тривалий час не було взагалі.

"На сьогодні тисячі аптек сотнями тисяч доз продають вакцини, які держава включила до переліку календарних щеплень, гарантувавши тим самим, що ми їх зобов'язані отримати безкоштовно. У ситуації, коли діти часто-густо не можуть отримати обіцяні вакцини, як же можна розширювати перелік щеплень?" - написав на своїй сторінці у Facebook з цього приводу популярний в Україні педіатр Євген Комаровський.

До того ж, він переконаний, що половину закуплених вакцин викидатимуть, оскільки пацієнти від неї відмовлятимуться, тож спершу слід відновити довіру до вакцинації.

Батьки в Україні почали масово відмовлятися від обов'язкових щеплень дітям по тому, як в 2008 році 17-річний школяр вмер після вакцинації від кору. Преса періодично писала про інші подібні випадки.

МОЗ заперечує зв'язок між щепленням та смертю.

Водночас імунологи заявляли, що через повсюдну відмову від вакцинації в Україну повернулися хвороби, які давно вважали подоланими.

Новини на цю ж тему