Науковці: рак може згубити Латинську Америку

Рак
Image caption За статистикою, на кожні 100 тисяч людей у Латинській Америці припадають 163 випадки захворювання на рак

Рак може згубити країни Латинської Америки - про це йдеться у науковому журналі Lancet Oncology.

Випадків онкологічних захворювань тут набагато менше, ніж у США чи Європі, проте смертність набагато вища, кажуть експерти.

Ключовими чинниками є пізня діагностика та недоступність ліків.

За словами науковців, очікувана тривалість життя збільшується, а рак стає все більш розповсюдженим, з чим можуть не впоратись багато країн.

Автори матеріалу дослідили захворюваність на рак та лікування у Латинській Америці та Карибському регіоні, зокрема в таких країнах: Аргентині, на Багамах та Гаїті, у Болівії, Бразилії, Чилі, Колумбії, Коста-Ріці, Домініканській республіці, Еквадорі, Гватемалі, Французькій Гвіані, Гайані, Гондурасі, Мексиці, Нікарагуа, Панамі, Перу, Пуерто-Ріко, Парагваї і Сальвадорі.

Звички розвинутих країн

У доповіді у Lancet Oncology, представленій на спеціалізованій конференції у бразильському місті Сан-Паулу, йдеться про те, що разом з тим, як розвивається економіка латино-американських країн та зростають стандарти життя, люди переймають звички більш розвинутих країн.

Вони починають вести більш сидячий спосіб життя, нездорово харчуватись, частіше палити та вживати більше алкоголю.

Факторами ризику є також сонячне проміння та забруднення повітря в приміщеннях від спалювання твердого палива.

За статистикою, на кожні 100 тисяч людей у Латинській Америці припадають 163 випадки захворювання на рак.

Для порівняння, у США на 100 тисяч припадає 300 таких випадків, у Європі - 264.

Проте, у Латинській Америці з 22 хворих на рак помирають 13, тоді як у США 13 смертей припадає на 37 хворих, а у Європі - на 30.

За прогнозами вчених, до 2030 року у країнах Латинської Америки та Карибському регіоні буде виявлено 1,7 мільйони випадків онкозахворювання, і рак забере понад мільйон життів.

"Регіон погано обладнаний для боротьби з тривожним зростанням кількості онкохворих та непропорційно високим рівнем смертності, порівняно з іншими регіонами світу, що підкреслює серйозність проблеми подолання раку", - заявив Пол Госс, професор Гарвардської медичної школи в Бостоні, який очолив групу дослідників.

Новини на цю ж тему