Вчені кажуть, що пологи вдома - безпечніші

Немовля
Підпис до фото,

Безпечні пологи вдома залежать від низки факторів

Заплановані пологи в дома є менш ризикованими, ніж у пологовому будинку, особливо якщо це народження другої дитини - такого висновку дійшли автори дослідження, опублікованого в British Medical Journal.

Масштабне дослідження голландських вчених продемонструвало, що ризик виникнення важких ускладнень при народженні дитини у домашніх умовах складає один з тисячі випадків, тоді як для пологів у медичних закладах він дорівнює 2,3 на тисячу.

У Королівському коледжі акушерок заявили, що це дослідження є ще одним свідченням безпеки і переваг домашніх пологів.

Водночас автори дослідження наголосили, що для жінок, які народжують вперше і мають низький ризик ускладнень, загроза опинитися в реанімації або потребувати переливання крові приблизно однакова і для тих, хто народжує вдома, і для тих, хто робить це в пологових будинках.

Цей показник становить 2,3 на тисячу для домашніх пологів і 3,1 - для пологів у стаціонарі.

Однак у жінок, які вже народжували раніше, ризик серйозних ускладнень виявився меншим, якщо народжувати вдома.

У цій групі загроза післяпологової кровотечі становить 19,6 на тисячу для домашніх пологів і 37,6 для пологів у стаціонарі.

Участь у дослідженні взяли майже 150 тисяч жінок з низьким ризиком ускладнень, які народжували дітей між 2004 і 2006 роками. Понад 92 тисячі дітей народилися в домашніх умовах і понад 54 тисячі - в пологових будинках.

Дискусійне питання

Виконавчий директор британського Королівського коледжу акушерок Кеті Ворвік вважає, що дослідження вказує владі на потребу знайти більше ресурсів для того, щоб забезпечити майбутнім матерям можливість вибору місця пологів.

"Ми повинні прагнути повернутися до рівня 1960-х років, коли третина жінок народжували своїх дітей у власних домівках", - стверджує вона.

Експерти постійно дискутують щодо пологів удома.

У 2011 році британське дослідження, участь в якому взяли 65 тисяч жінок, продемонструвало, що народження в домашніх умовах є більш небезпечним для немовлят, коли це перші пологи в житті жінки, але для другого разу різниці між домом і пологовим будинком немає.

Акушерка, один з керівників дослідження, проведеного у медичному центрі VU University в Амстердамі Анк де Йонге, наголосила, що безпечні пологи вдома залежать від низки факторів - таких як хороша система транспортування в разі виникнення ускладнень та добре підготовлені медики.

"Жінки в домашніх умовах рідше потребують втручань, але в разі виникнення серйозної проблеми повинна існувати гарна система її вирішення", - сказала вона.

Експерти також наголошують, що можливість безпечно народити вдома залежить від особливостей національної системи охорони здоров'я у кожній країні.