ВІЛ в Україні поширюється через ін'єкції наркотиків - ООН

наркотики_ВІЛ
Image caption В ООН вважають, що епідемія ВІЛ в Україні не вщухає через велику кількість тих, хто вживає ін'єкційні наркотики

Згідно із Всесвітньою доповіддю Управління ООН з наркотиків та злочинності, епідемія ВІЛ в Україні і надалі поширюється через вживання ін'єкційних наркотиків.

Згідно із спільними даними ООН, ВООЗ, українського Міністерства охорони здоров'я та Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, у 2013 році кількість українців, які живуть із ВІЛ, становить 201 тисячу осіб.

Водночас, згідно і оціночними даними, кількість споживачів ін'єкційних наркотиків в Україні становить від 278 до 387 тисяч осіб. Це - найбільш чисельна група наркозалежних у Європі, за винятком Росії.

Сумні рекорди

Поширеність вживання ін'єкційних наркотиків в Україні щонайменше утричі перевищує середньосвітовий рівень, і становить від 0,88% до 1,22% (при середньосвітовому рівні у 0,31%). Поширеність ВІЛ-інфекції серед тих, хто споживає ін'єкційні наркотики, удвічі перевищує світовий показник у 11,5% і є однією із найвищих у Європі.

Втім, як йдеться у повідомленні ООН, у деяких регіонах України поширеність ВІЛ серед наркозалежних є ще вищою, - у Миколаївській області цей сягає 43,8%, у Дніпропетровській - 41,3%, у Чернігівській - 37,5%.

Раніше цього року Управління ООН з наркотиків та злочинності обрало Україну серед 24 країн, що потребують першочергової допомоги через високий рівень вживання ін'єкційних наркотиків та поширеність ВІЛ серед тих, хто вживає такі наркотики.

Нові дані ООН також свідчать про те, що оцінки 2011 року щодо кількості осіб, які вживають ін'єкційні наркотики, та кількості тих, хто має ВІЛ, були дещо завищеними. Згідно із новини даними, ін'єкційні наркотики вживають 14 мільйонів осіб у віці від 15 до 64 років, із них 1,6 мільйонів мають ВІЛ. Якщо порівнювати ці дані із 2008 роком, то кількість осіб, які вживають ін'єкційні наркотики, скоротилася на 12%, а кількість наркозалежних із ВІЛ скоротилася на 46%.

Загалом, як йдеться у доповіді ООН, споживання наркотиків у світі залишається стабільним - не зменшується, але й і не збільшується. Проте частішають випадки вживання одразу кількох наркотиків, особливо коли йдеться про поєднання призначених легальних ліків із забороненими речовинами. Понад 60% країн, що брали участь у дослідженні, назвали седативні препарати та транквілізатори серед першої трійки небезпечних речовин, вживання яких викликає занепокоєння лікарів та влади.

Новини на цю ж тему