Краплі з пробіотиками полегшать дітям коліки

дитина
Image caption Коліки не шкодять здоров'ю, однак завдають страждань

Краплі з пробіотиками полегшують деяким дітям коліки. Такого висновку дійшли австралійські вчені.

Шість з 12-и досліджень, проведених за участю 2 тисяч малюків, показали, що завдяки цим краплям малюки менше плачуть.

Вчені з Австралії розповіли журналу JAMA Pediatrics, що, хоча і варто провести подальші дослідження, однак пробіотики можуть виявитися корисними для малюків, особливо тих, кого годують груддю.

Від колік потерпає кожен п'ятий малюк. Припускають, що їх викликає заковтування занадто великої кількості повітря під час годування.

Малюки переростають коліки до 4-6 місяців, але до цього часу вони можуть спричиняти великий стрес в усіх членів родини.

"Коктейль" з мікробів

Пробіотики - це свого роду коктейль з мікроорганізмів, які, як припускають, при вживанні поліпшують стан здоров'я.

12 досліджень, представлених доктором Валері Санг з Університету Мельбурна та її колегами, свідчать про ефективність пробіотиків, якщо їх давати матерям, які годують груддю, або ж малюкам.

В деяких з цих досліджень пробіотики розглядають як спосіб лікування коліків, в інших - як протидію.

Доктор Санг розповідає, що хоча результати досліджень є обнадійливими, потрібні подальші тести, щоби можна було говорити про загальну користь пробіотиків у випадку коліків. Деякі з досліджень вже тривають.

Дженет Файл з Королівського коледжу акушерства каже: "Коліки не загрожують життю та здоров'ю немовлят, однак вони завдають страждань їм та їхнім батькам. Ми не знаємо причин коліків, і не завжди діти плачуть через коліки. Діти можуть плакати, бо їм холодно або час міняти підгузок".

"Усі діти різні. Ваша акушерка може порадити практичні речі, які стануть у нагоді, як-от дотримуватись графіку годування, правильно тримати дитину чи колисати її, щоб вона заспокоїлась", - додає пані Файл.

Розмарі Доддс з Національного пологового фонду каже: "Наразі немає конкретних ліків від дитячих коліків, але є багато способів заспокоїти дитину, які можуть дуже допомогти. Для дітей, яких годують груддю, важливо переконатись, що вони правильно лежать, а також давати їм смоктати другий сосок лише тоді, коли більше немає молока в першому".

Вона також додає: "Дітям, яких годують штучно, потрібно допомогти "відригнути" повітря, яке могло потрапити разом з молоком; для цього їх краще тримати вертикально, а також злегка натиснути на животик чи погладити по спинці".

Новини на цю ж тему