ЮНІСЕФ: українським дітям загрожує поліомієліт

Image caption Вірус поліомієліту

ЮНІСЕФ попереджає, що нещодавній спалах поліомієліту в Сирії становить загрозу і для українських дітей.

29 жовтня Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підтвердила 10 випадків захворювання на поліомієліт у Сирії. Усі хворі - діти.

У ЮНІСЕФ нагадують, що Сирію через військові дії щодня залишають 4000 біженців. Вони тікають до Туреччини та Єгипту, а враховуючи тісні зв'язки України з цими країнами, ризик завезення поліомієліту до України стає "невідворотним".

"У Сирії через війну було вакциновано менше 68% дітей. В Україні через поширену недовіру до вакцинації охоплення нею становить навіть нижче ніж 50%. Таким чином, здоров’я та життя мільйонів українських дітей перебуває під загрозою", - заявила Юкіе Мокуо, Голова Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Image caption У Сирії програму імунізації було зірвано через громадянську війну

Пані Мокуо закликала українських батьків вакцинувати дітей, а уряд України - терміново провести імунізаційну кампанію.

Незалежне бюро моніторингу Глобальної ініціативи боротьби з поліомієлітом вже включило Україну до списку країн, де може виникнути спалах цієї небезпечної хвороби.

Туреччина та інші країни регіону вже починають щепити від неї дітей віком до 5 років.

Вірус поліомієліту передається через забруднену їжу і воду і здатен швидко поширюватися. Він вражає нервову систему і може призвести до незворотнього паралічу і навіть смерті.

Ліків від цієї хвороби не існує, її можна лише упередити за допомогою щеплень.

У Сирії 17 жовтня були паралізовані двадцять дві дитини. Вірус поліомієліту уже підтвердили в 10 дітей. Результати аналізів решти хворих надійдуть за декількох днів.

Більшість із цих дітей - немовлята віком до двох років. На думку медиків, вони не мали щеплень або були прищеплені не за графіком.

Новини на цю ж тему