Нежить не треба лікувати антибіотиками - лікарі

Чхання - не привід хапатися за антибіотики Копирайт изображения SPL
Image caption Чхання - не привід хапатися за антибіотики, кажуть лікарі

Якщо у вас тече з носа зелена мокрота, це ще не означає, що вам потрібні антибіотики, кажуть лікарі.

За словами лікарів, подібні інфекції часто викликані вірусами, а використання антибіотиків може призвести до виникнення резистентності до цих ліків.

За даними Організації охорони здоров'я Англії, 40% людей вважають, що антибіотики допомогли би, якщо при кашлі виділяється зелене мокротиння. Якщо ж воно прозоре - у силу цих ліків не вірить майже ніхто.

Як відзначила доктор Кліодна Макналті, "те, що людині з зеленим слизом чи мокротинням потрібні антибіотики, - міф".

"Більшість інфекцій, які викликають ці симптоми, є вірусними і минуть самостійно, хоча можна очікувати, щоб протягом кількох тижнів вам буде кепсько", - каже медик.

За її словами, проблема стійкості до антибіотиків набуває дедалі більшої гостроти. "Кожен може допомогти, відмовившись від антибіотиків для лікування неускладнених інфекцій", - пише пані Макналті.

Прийом антибіотиків впливає на трильйони бактерій, які живуть в організмі людини, що може з часом викликати резистентність.

Її підтримує доктор Морін Бейкер, голова Королівського коледжу терапевтів.

"Надмірне використання антибіотиків є серйозною проблемою для системи охорони здоров'я, - каже вона. - Інфекції адаптуються до антибіотиків, що врешті-решт може зробити ці ліки неефективними. Тому вкрай важливо, щоб антибіотики використовувались за призначенням".

Мокротиння забарвлює у зелений колір білок, який виробляє імунна система для боротьби з інфекцією.

18 листопада був Європейський день поінформованості щодо антибіотиків.