Сучасне життя відволікає людей від сексу

Image caption За останнє десятиліття британці почали рідше займатися сексом

Соціальні медіа і матеріальні клопоти призводять до того, що люди менше займаються сексом.

Такий висновок можна зробити з Національного дослідження сексуальних настроїв і звичок, яке проводиться у Британії раз на десять років.

Опитавши 15 000 британців, дослідники з'ясували, що представники вікової групи 16-44 років займаються сексом менше ніж п'ять разів на місяць.

У 1990-1991 і 1999-2001 роках, коли проводилися аналогічні заміри, цей показник трохи перевищував шість разів.

На думку дослідників, на лібідо британців може впливати сучасне життя.

У ліжко - з планшетом, а не партнером

"Люди змушені думати про роботу, думати про гроші. Вони не мають настрою для сексу", - каже доктор Кет Мерсер з Університетського коледжу Лондона.

"Але певну роль у цьому також відіграють технології. Люди беруть у ліжко планшети й смартфони, сидять у Twitter і Facebook або відповідають на електронні листи", - додає Кет Мерсер.

Крім того, дослідження дозволяє припустити, що частина пар у віці від 16 до 44 років надають перевагу онйлан-порнографії замість сексу.

Що ж стосується старших вікових категорій, то з'ясувалося, що 42% жінок і 60% чоловіків у віці від 65 до 74 років за минулий рік мали секс.

Тим не менш, ця вікова група все ж найрідше займається любов'ю: 2,3 рази на місяць для чоловіків і 1,4 для жінок.

Дослідження також продемонструвало, що молодші вікові групи раніше почали своє сексуальне життя, ніж старші. Британці, молодші за 25 років, отримали свій перший сексуальний досвід в середньому у 16 років, у той час як ті, кому зараз 65-74, почали робити "це" у 18-19 років.

Серед інших знахідок - такі:

  • Кожна шоста вагітність у Великій Британії - незапланована.
  • Одна з головних проблем у сексуальному житті, про які повідомили респонденти, - це втрата інтересу до сексу, причому вона стосується не тільки жінок, а й близько 15% чоловіків.
  • За останнє десятиліття зросла толерантність суспільства до одностатевих стосунків, та водночас упала - до подружньої зради.
  • Жінки віком до 44 років мали у середньому 7,7 партнера за життя, а чоловіки - 11,7 партнерок.
  • 3,6% чоловіків зізналися, що за останні п'ять років платили за сексуальні послуги. Серед жінок таких майже немає.
  • Одна із 10 жінок і лише один із 70 чоловіків повідомили, що були змушені займатися сексом проти власної волі. Але тільки менше половини з них комусь про це розказали і ще менше - повідомили про злочин поліції.