Сім'я Шумахера чергує в лікарні. Гонщик у комі

Лікарня

Родина німецького гонщика Міхаеля Шумахера чергує біля його ліжка у лікарні Гренобля, де він бореться за життя після нещасного випадку на лижному курорті у французьких Альпах.

Менеджер гонщика Сабіне Кем розповіла, що дружина Шумахера Корінна, дочка Джина Марія і син Мік перебувають у стані шоку в лікарні Гренобля.

Семикратний чемпіон "Формули-1" Міхаель Шумахер перебуває у комі після операції на мозку, яку провели для того, аби зменшити внутрішньочерепний тиск після отриманої в неділю травми.

"Родичі зараз пригнічені, звісно. Вони шоковані", - сказала журналістам менеджер Шумахера Сабіне Кем.

Професор Жан-Франсуа Пайян з реанімаційного відділу лікарні Гренобля на прес-конференції сказав, що не може зробити чітких висновків про прогнози для 44-річного гонщика.

"Він у критичному стані церебральної реанімації. Ми працюємо година за годиною", - сказав професор і додав, що якби Шумахер не мав на голові шолома, то його б уже не було серед живих.

"Нам довелося терміново оперувати, щоби зменшити внутрішньочерепний тиск", - сказав головний анестезіолог.

Нейрохірург Стефан Шабард зазначив, що післяопераційні сканування показали "дифузні геморагічні ураження" в обох півкулях мозку Шумахера.

Кореспондент ВВС Імоджен Фоукс каже, що люди, які отримали подібну травму, можуть вижити. Шумахера триматимуть у стані коми щонайменше 48 годин або й кілька тижнів, додала наш кореспондент, а для повного одужання потрібні багато місяців.

Лікарні знизили температуру тіла Шумахера до 34-35C, щоб уповільнити метаболізм і зменшити процеси запалення в мозку спортсмена.

Підтримка

У неділю, 29 грудня, Міхаель Шумахер під час катання із сином на курорті Мерібель упав і травмував голову ударом об скелю.

Послання на підтримку гонщика почали надходити з різних країн світу. Речник канцлера Німеччини Ангели Меркель заявив, що вона особисто і уряд країни, як і мільйони німців, шоковані нещасним випадком, що стався з Міхаелем Шумахером.

"Ми сподіваємося, разом із Міхаелем Шумахером і його родиною, що він подолає ці травми і одужає після них", - сказав речник канцлера Меркель.

Його колишній колега в команді Ferrari Феліпе Масса, який видужав після травм черепа під час Угорського гран-прі 2009 року, написав у мережі Instagram: "Я молюся за тебе, брате! Зичу швидкого одужання! Міхаеле, благослови тебе Бог".

У понеділок біля лікарні в Греноблі зібралися перші шанувальники Шумахера.

Третього січня колишньому чемпіону Формули-1 виповниться 45 років. Він удруге покинув гонки F1 у 2012 році.

Новини на цю ж тему