Індія відзначає три роки перемоги над поліомієлітом

Поліомієліт Копирайт изображения AP

Індія відзначає три роки з того часу, як у цій країні зафіксували останній випадок захворювання на поліомієліт.

Приклад цієї країни вважають досягненням у глобальній боротьбі з недугою.

Міністр охорони здоров'я Індії назвав це монументальним досягненням. Це вдалося зробити за допомогою масовій та послідовній програмі імунізації.

У 2012 році Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) прибрала Індію з переліку країн, неблагополучних з точки зору поширення поліомієліту. Натомість у списку залишилися Пакистан, Афганістан та Нігерія.

До цього переліку внесені країни, де вірус вільно циркулює і процес інфікування так і не вдалося перервати.

Попри успіхи Індії, експерти не виключають, що спалахи хвороби можуть виявитися в інших країнах світу.

Загрози від конфліктів

ВООЗ планує наступного місяця офіційно зафіксувати сертифікатом статус Індії як "країни, вільної від поліомієліту".

У 2011 році в Індії був зафіксований єдиний випадок поліомієліту, порівняно, наприклад, з 2009, коли таких випадків було 741.

Поліомієліт став другою після віспи хворобою, яку Індії вдалося перемогти. Під час кожного етапу імунізації близько 2,3 млн волонтерів обходили 209 млн будинків, щоби вакцинувати близько 170 млн дітей у віці до п'яти років.

Хвороба загрожує переважно малим дітям. Вірус приникає в організм через рот, потрапляючи в кишечник. У переважній більшості випадків інфікована людина навіть не підозрює, що є носієм вірусу, оскільки він жодним чином себе не проявляє. Проте менше ніж у 1% випадків вірус вражає нервові вузли в спинному мозку, викликаючи параліч на все життя. Здебільшого відмовляють ноги. В гіршому разі, діставшись до довгастого мозку, поліомієліт може спричинити смерть.

Ще у 80-х роках вірус виявляли у понад 100 країнах, коли щороку поліомієліт паралізовував близько 350 тисяч людей.

Попри потужну програму імунізації в усьому світі експерти побоюються, що вірус найближчим часом може повернутися, зокрема через конфлікти у таких країнах як Сирія та Сомалі, де військові конфлікти перервали імунізацію.

Імунізацію перервали також в Пакистані та Афганістані через напади бойовиків, які вважають медичну кампанію частиною змови Заходу.

Як пише кореспондент ВВС, якщо програму імунізації у Пакистані не відновлять, незабаром хвороба може перебратися через кордон з Індією.

У жовтні 2013 року ЮНІСЕФ попередив, що нещодавній спалах поліомієліту в Сирії становить загрозу і для українських дітей.

Українські вчені підтвердили висновки ЮНІСЕФ: критично низький рівень вакцинації населення проти поліомієліту може спровокувати повернення в Україну цього смертоносного вірусу, який в останнє десятиліття вважався переможеним.