Яценюк доручив уряду розібратися з цінами на ліки

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Від подорожчання ліків особливо страждають літні люди

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив уряду вжити заходів для того, щоб стабілізувати ситуацію на ринку лікарських препаратів.

Останнім часом суттєво подорожчали ліки, особливо імпортні. З 1 квітня в Україні запровадили ПДВ у розмірі 7% на операції з їх постачання, крім того, на ціни впливає коливання курсу гривні.

Але, за словами прем'єра, ціни на лікарські засоби за останні два місяці зросли значно більше, ніж курс національної валюти - подекуди на 60%.

Дороге здоров'я

Арсеній Яценюк наголосив на необхідності виконання постанови про врегулювання цін на медичні препарати, повідомляє сайт уряду.

Прем'єр зазначив, що курс національної валюти за останні два місяці зріс на 20%, в той час як ціни на ліки - значно більше.

"Звертаюсь до всіх, хто реалізує медичні вироби і лікарські засоби - щоб не було "кому війна, а кому мати рідна". Якщо курс зріс на 20%, то це означає на 20%, а не 120%", - сказав прем'єр.

Контролювати цю проблему доручили міністерству охорони здоров’я та міністерству економічного розвитку і торгівлі через Державну інспекцію з контролю за цінами.

"Я за те, щоб всі заробляли, тільки я проти того, щоб в цій надскладній ситуації заробляли через спекуляцію на людському житті і людських проблемах", - додав пан Яценюк.

Раніше міністр охорони здоров'я Олег Мусій розповів, чому дорожчають ціни на імпортні ліки, яких на українському ринку близько 70%.

За його словами, 30% зростання пояснюється ростом курсу валюти. "Плюс 7% ПДВ, який було введено на ліки, плюс додаткові кілька десятків відсотків породжують очікування ринку і нестабільність", - цитує пана Мусія УНІАН.

За його словами, якщо курс долара знизиться, а в державі буде стабільність, ліки подорожчають відсотків на 10%.

Упорядкували ПДВ

Прем'єр також доручив міністру охорони здоров’я перевірити реалізацію препаратів у лікарнях і медичних установах.

"Часто буває так, що головний лікар є і власником аптеки в цій лікарні, і він же ставить ціну на медичні препарати на 30-40% вищу. Це недобре, коли фактично керівники використовують своє адміністративне становище і роблять бізнес замість того, щоб лікувати хворих", - заявив пан Яценюк.

Прем'єр нагадав, що парламент поставив крапку у питанні, яким має бути ПДВ на постачання ліків - 7 чи 20%. Раніше нечітке формулювання відповідного закону призвело до того, що на митниці від імпортерів вимагали 20%.

Через це на початку квітня ввезення ліків в Україну призупинилося. Машини з препаратами втрачали час на митниці.

Пан Яценюк повідомив, що ставку податку встановлено на рівні 7%. Він звернувся до Державної митної служби з закликом невідкладно розмитнити всі лікарські засоби, які зараз перебувають на кордоні.