Вчені назвали перебільшеною користь від червоного вина

червоне вино, новини Копирайт изображения ktsdesignscience photo library
Image caption Червоне вино містить ресвератрол, але його кількість варіюється залежно від сорту винограду

Червоне вино може бути не на стільки хорошим, як ви сподіваєтесь. Про це заявляють вчені, які дослідили інгредієнт напою, який, як вважалося раніше, може покращувати здоров’я.

Команда вчених досліджувала здоров’я близько 800 селян з Італії, щоб побачити, чи їхній місцевий напій має якийсь помітний вплив на їхнє самопочуття.

Вони не знайшли жодних доказів того, що винний інгредієнт ресвератрол може лікувати хвороби серця, чи сприяти продовженню життя.

Фонд British Heart проводив своє власне дослідження ресвератролу.

Французький парадокс

Багато дослідників намагалися пояснити, чому у Франції низький рівень серцево-судинних захворювань, незважаючи на те, що жителі країни споживають їжу з високим вмістом жирів.

Деякі вчені пов’язували це з вживанням червоного вина.

Дослідження показали, що споживання червоного вина, темного шоколаду і ягід зменшують запальні процеси. Вчені припустили, що це стається завдяки спільному компоненту цих продуктів ресвератролу.

Водночас, професор Річард Семба з школи медицини університету Джонса Хопкінса, і його колеги не виявили жодних доказів, які б це підтверджували.

Вони обрали для дослідження два невеликих міста в Тоскані і 783 літніх людей, що проживають там.

Добровольці докладно звітували про свої щоденні дієти, а також здавали зразки сечі для аналізів.

Протягом дев'яти років дослідження померло 268 людей, 174 отримали серцеві захворювання, а 34 захворіли на рак.

Але речовина ресвератрол не була пов'язана з випадками смерті, ризиками серцево-судинних захворювань, чи ризиками розвитку раку.

Також це не було пов'язано з будь-якою з хвороб крові.

За словами професора Семби, вчені не знайшли підтвердження того, що певні продукти є корисними, тому що вони містять ресвератрол.

"Історія ресвератрола є історією одного випадку, коли було багато галасу про його користь для здоров'я. Це твердження не витримало випробування часом", - зазначив професор.

Він стверджує, що всі переваги вина, темного шоколаду, чи ягід, якщо вони є, повинні бути наслідком інших спільних інгредієнтів. І не ясно, скільки всього цього доведеться з'їсти, чи випити.

"Це складні продукти, і з нашого дослідження випливає, що покращення здоров’я, ймовірно не пов’язане з ресвератролом", - зазначив пан Семба.

Старша медсестра кардіологічної лікарні British Heart Foundation Морін Талбот зазначила, що результати цього дослідження не змінять дієтичних рекомендацій - люди повинні продовжувати їсти багато фруктів, овочів і цільнозернових продуктів.

Вчені зазначили, що є необхідність подальшого вивчення ресвератролу і того, як він впливає на серцево-судинну систему.