Вчені: рак простати може передаватися статевим шляхом

Рак простати Копирайт изображения Science Photo Library

Рак простати, можливо, передається через статевий акт шляхом поширеної, але переважно неактивної інфекції. Однак експерти застерігають, що цій гіпотезі вчених ще бракує доказів.

Хоча відомо вже кілька видів раку інфекційного походження, організація Cancer Research UK заявляє, що додавати до цього списку рак простати зарано.

Науковці з Університету Каліфорнії вивчали в лабораторії клітини людської простати.

Вони виявили, що інфекція під назвою трихомоніаз сприяє розвиткові раку.

Щоб підтвердити існування цього зв'язку, потрібно провести нові дослідження, пишуть вчені у своїй статті для журналу PNAS.

Статевим шляхом

Вважається, що всього у світі трихомоніазом заражено близько 275 млн людей. Це найпоширеніша невірусна інфекція, яка передається шляхом сексу.

Часто вона не викликає жодних симптомів і ніяк не проявляє себе в організмі.

Однак іноді заражені чоловіки відчувають свербіння або подразнення всередині пеніса і пекучий біль після сім'явиверження або сечовипускання. Із геніталій при цьому з'являються білі виділення.

Жінки страждають від свербіння та болю в геніталіях, дискомфорту під час сечовипускання або мають виділення з неприємним рибним запахом.

Згідно з дослідженням, опублікованим у PNAS, ця інфекція робить чоловіків більш вразливими до раку простати, хоча остаточного доказу такого зв'язку не існує.

Професор Патрисія Джонсон та її колеги виявили, що паразит, який викликає трихомоніаз - вагінальна трихомонада - виділяє білок, який спричиняє запалення та сприяє зростанню й розмноженню доброякісних і злоякісних клітин у простаті.

Вчені кажуть, що аби підтвердити ці відкриття, потрібно провести нові дослідження, зокрема й тому, що ми досі не знаємо, що саме спричиняє рак простати.

"Це дослідження вказує на можливий шлях, який паразит вагінальна трихомонада може сприяти швидшому росту і розвитку клітин раку простати", - каже Нікола Сміт із Cancer Research UK.

"Однак дослідження велося лише в лабораторії, а попередні дані з пацієнтами не показували очевидного зв'язку між раком простати та цією поширеною інфекцією, що передається сексуальним шляхом", - додала вона .

Рак простати - найпоширеніша форма раку серед чоловіків у багатьох країнах світу, в тому числі в Україні і Британії.

Більшість випадків хвороби трапляються у чоловіків, яким за 70 років.