Світовий банк дасть $200 млн на боротьбу з вірусом Ебола

Інформаційні стенди щодо вірусу Ебола Копирайт изображения EPA

Світовий банк анонсував виділення 200 мільйонів доларів надзвичайної допомоги для західноафриканських країн, що намагаються стримати спалах хвороби Ебола.

Кошти будуть розподілені між урядами Ліберії, Сьєрра-Леоне та Гвінеї, а також Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).

Кількість людей, які померли внаслідок спалаху хвороби, досягла 887 осіб, повідомляють у ВООЗ.

Заява Світового банку про виділення коштів з'явилась після того, як 35 африканських президентів у Вашингтоні обговорили кризу, що виникла внаслідок поширення вірусу Ебола.

Президент Світового банку Джим Йонг Кім, який також є експертом з питань інфекційних захворювань, розповів, що його "глибоко засмутили" новини про поширення вірусу та занепад "й без того слабких систем охорони здоров'я" у трьох країнах, які страждають від хвороби.

"Я дуже занепокоєний, що ще багато життів будуть у небезпеці, якщо ми не зможемо зупинити епідемію Ебола на її шляху", - сказав Джим Йонг Кім.

Куди підуть гроші

Кореспондент ВВС у Вашингтоні Пол Блейк говорить, що вже найближчим часом гроші спрямують на зарплати працівникам охорони здоров'я, інформаційну роботу задля спростування чуток про хворобу у місцевих спільнотах та нагальні потреби хворих, які перебувають у медичних закладах.

У довгостроковій перспективі кошти підуть на подолання економічних наслідків спалаху Ебола та відслідковування поширення хвороби.

Пакет допомоги зараз чекає на затвердження Радою директорів Світового Банку, що може відбутися вже цього тижня.

Копирайт изображения Getty
Image caption Медичні працівники мають носити захисні костюми, щоб не заразитися вірусом

Світовий банк та Міжнародний валютний фонд стверджують, що за попередніми оцінками, внаслідок епідемії обсяг виробництва у Гвінеї цього року скоротиться на один відсоток.

Крім того, повідомляється, що у Нігерії зафіксований другий випадок захворювання на вірус Ебола. Хворобу виявили у одного з медиків. Він лікував чоловіка, що в результаті помер від вірусу після прибуття з Ліберії.

У Ліберії ж наказали спалювати всі тіла людей, що загинули від вірусу Ебола. Уряд дослухався до думки деяких громад, які відмовлялися ховати жертв хвороби у своїй землі.

Копирайт изображения
Image caption У Ліберії відбулися протести проти того, щоб ховати, а не кремувати жертв хвороби
Копирайт изображения
Image caption В аеропортах Нігерії проводяться перевірки пасажирів на предмет зараження вірусом Ебола

Також очікується евакуація другого американського медичного працівника, що заразився у Ліберії.

Ненсі Райтбол відправлять у Атланту, до спеціального ізолятору в лікарні Університету Еморі. Там вже лікується доктор Кент Брентлі, який прибув з Ліберії у суботу.

За даними ООН, понад 60 померлих від лихоманки Ебола були працівниками сфери охорони здоров`я.

Рівень смертності від вірусу Ебола під час нинішнього спалаху сягає 50-60%.

31 липня Всесвітня організація охорони здоров'я та лідери країн Західної Африки заявили про розробку спільного плану щодо боротьби з лихоманкою Ебола, який передбачає виділення 100 мільйонів доларів на оперативне реагування.