У Ліберії - надзвичайний стан через Еболу

Ліберія постраждала найбільше Копирайт изображения BBC World Service
Image caption За словами президента Ліберії, надзвичайні заходи необхідні для порятунку народу

Президент Ліберії Еллен Джонсон-Серліф проголосила в країні надзвичайний стан у зв'язку зі спалахом смертоносного вірусу Ебола.

У телезверненні до співвітчизників президент Ліберії попередила, що умови надзвичайного стану можуть порушити деякі громадянські свободи, але цей крок необхідний "для порятунку нашої країни і захисту наших громадян".

За словами президента Джонсон-Серліф, поширенню вірусу сприяють неосвіченість і бідність великої частини населення, а також традиційні релігійні та культурні обряди, в яких присутній фізичний контакт між людьми.

За словами експертів, ситуація у Ліберії погіршується, бо люди в цій країні відмовляються віддавати своїх хворих родичів у спеціальні центри, де передбачений карантин, а намагаються доглядати за ними вдома.

Сотні померлих

Вірусна геморагічна лихоманка Ебола, яка поширюється в країнах західної Африки, є однією з найсмертоносніших інфекційних захворювань сучасності. Смертність серед заражених цим вірусом у межах нинішнього спалаху становить 50-60%.

Найбільше хворих у Ліберії. Загалом у тій країні, а також у Гвінеї, Сьєрра-Леоне та Нігерії від лихоманки Ебола померли 932 людини.

Експерти із Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) проводять зустріч у Женеві, щоб обговорити тактику боротьби із захворюванням.

Копирайт изображения EPA
Image caption Найбільше фатальностей від останнього спалаху Еболи припало на Ліберію

У ході дводенної зустрічі вони також вирішать, чи варто оголошувати надзвичайні санітарно-епідомологічні заходи в світовому масштабі.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Медики пояснюють, як уберегтися від зараження смертоносним вірусом

Ебола - геморагічна лихоманка, що викликається однойменним вірусом, який передається при прямому контакті з кров'ю, виділеннями та іншими рідинами з організму інфікованої людини. Це захворювання практично невиліковне, ймовірність смерті у разі зараження становить від 55 до 90%.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption За словами президента Ліберії, поширенню лихоманки сприяють брак поінформованості і бідність

Не лише африканська проблема

Президент США Барак Обама заявив, що, незважаючи на тривожні повідомлення і передумови до ще більшого поширення вірусу, світова спільнота може взяти ситуацію під контроль, якщо буде дотримуватися певних процедур.

"Країни, у яких уже зафіксовано спалах хвороби, першими визнають, що їхні системи охорони здоров'я не змогли належним чином відреагувати на небезпеку. Вони не зуміли досить швидко поставити хворим діагноз і ізолювати їх. Як наслідок, цього разу вірус поширився набагато швидше, ніж у часи минулих спалахів", - заявив Обама.

Він також підкреслив, що США тісно працюють разом з європейськими фахівцями і ВООЗ у розробці засобів, щоб зупинити епідемію.

З інших дотичних подій:

  • Іспанський пастор, який заразився вірусом Ебола в лікарні у Ліберії, літаком доставлений на лікування до Іспанії. З ним прилетіла черниця, яку помістили в ізолятор
  • Сили безпеки Сьєрра-Леоне запровадили повну блокаду двох районів спалаху Еболи на сході країни - Кенема і Кайлахун, куди дозволено доступ лише надзвичайним службам
  • Влада Саудівської Аравії повідомила, що саудівський громадянин, який отримував лікування від подібних до лихоманки Ебола симптомів після відвідин Сьєрра-Леоне, помер у лікарні міста Джедда. В разі підтвердження діагнозу це буде перша фатальність від Еболи за межами Африки
  • Двоє американських медиків, які заразилися вірусом Ебола в Ліберії, одужують після того, як для їхнього лікування були застосовані експериментальні препарати
Копирайт изображения BBC World Service
Копирайт изображения BBC World Service