Між групою крові та погіршенням пам'яті може існувати зв'язок

Між групою крові і проблемами з пам'яттю в зрілому віці може існувати зв'язок, про це повідомляють американські дослідники.

Люди з IV групою, які складають 4% населення Землі, мають більше шансів отримати з віком проблеми із мисленням і пам'яттю.

Стаття, опубліковане в журналі Neurology, базується на попередніх дослідженнях, які показали можливий зв'язок між групою крові і ризиком серцевих захворювань.

За словами фахівців, найкращий спосіб підтримувати здоров'я мозку - збалансована дієта, регулярні вправи і відмова від куріння.

Група американських науковців з Медичного коледжу Університету Вермонту під керівництвом доктора Мері Кушман три роки аналізувала дані, отримані від близько 30 000 американців у віці від 45 років.

Фахівці визначили 495 учасників, у яких розвинулися когнітивні проблеми. Для порівняння відібрали 587 людей без цих порушень.

У першій групі виявилося 6% тих, хто має IV групу крові, що вище, ніж 4% у популяції.

Імовірність проблем із пам'яттю, мовою та увагою у власників IV групи крові на 82% вища, ніж у решти.

Ці проблеми можуть сигналізувати про початок деменції, але в нинішньому дослідженні ризик розвитку цього захворювання не вивчався.

Фактори ризику

Робота підтвердила одне з попередніх досліджень: про те, що певні групи крові, наприклад I, можуть означати менший ризик серцево-судинних захворювань, що, своєю чергою, захищає мозок, кажуть науковці.

"Ми досліджували зв'язок між групою крові і ризиком когнітивних порушень, але кілька інших досліджень показали, що такі фактори як високий тиск, високий рівень холестерину і діабет підвищують ризик когнітивних порушень і деменції", - каже доктор Кушман.

"Група крові також пов'язана з іншими судинними захворюваннями, наприклад інсультом, тож наша робота додатково висвітлює зв'язок між судинними проблемами і здоров'ям мозку. Щоб підтвердити ці результати, потрібні додаткові дослідження", - розповідає науковець.

Коментуючи цю працю, доктор Саймон Рідлі, глава дослідницького відділу британського фонду Вивчення хвороби Альцгеймера, каже, що американці не вивчали ризик розвитку деменції, тож говорити про зв'язок між цим захворюванням і групою крові зарано.

"Сучасні дані свідчать, що найкращий спосіб зберегти мозок здоровим - це збалансоване харчування, відмова від куріння і регулярні фізичні вправи", - каже він.

Новини на цю ж тему