Медсестра могла підхопити Еболу, коли торкнулася обличчя

новини Копирайт изображения AP

Іспанська медсестра Тереза Ромеро, яка заразилася вірусом Ебола, згадала, що торкалася свого обличчя рукою в рукавичці після догляду за хворим.

Тереза Ромеро стала першою, хто заразився Еболою за межами Західної Африки. Вона брала участь у догляді за двома іспанськими місіонерами, які померли у вересні в Мадриді після лікування.

40-річна Тереза Ромеро залишається в карантині в Мадриді разом з чоловіком і ще трьома пацієнтами.

Медсестра розповіла іспанським ЗМІ, що в середу у неї не було лихоманки і вона почувається вже краще.

Як повідомляється, ще одна людина, колега Терези Ромеро в середу потрапила до лікарні з підвищеною температурою.

Всього в Іспанії у зв'язку з цим випадком під наглядом лікарів перебуває 50 людей.

Медсестра працювала в лікарні Карлоса Третього в Мадриді. Вона доглядала за місіонерами, які повернулися з Західної Африки.

Копирайт изображения EPA
Image caption Тереза Ромеро каже, що почувається краще

Кількість випадків зараження лихоманкою Ебола серед медперсоналу, швидше за все, буде збільшуватися, незважаючи на більш сучасну систему охорони здоров'я в розвинених країнах, попереджає представник Всесвітньої організації охорони здоров'я вірусолог Пітер Пайот.

За словами професора Пайота, одного з провідних фахівців у світі з смертельного вірусу, він не здивований тим, що іспанська медсестра заразилася Еболою. Він очікує нових випадків в Європі і США, хоча не думає, що захворювання буде поширюватися так само швидко, як у Західній Африці.

Копирайт изображения Reuters

Всього за час спалаху Еболи цього року померли близько 3400 людей. Найбільше постраждали Гвінея, Сьєрра-Леоне і Ліберія.

Тим часом Великобританія надсилає 750 військових до Сьєра-Леоне для того, щоб допомогти впоратися з вірусом. Про це повідомили в міністерстві оборони країни. Вони допоможуть будувати лікувальні заклади.

Новини на цю ж тему