ВООЗ проводить зустріч, присвячену Еболі

Ебола Копирайт изображения epa
Image caption ВООЗ інколи критикують за повільну реакцію на поширення хвороби

Надзвичайний комітет Всесвітньої організації охорони здоров'я проводить зустріч, присвячену епідемії Еболи.

Учасники проаналізують програми огляду людей на кордонах і обговорять, чи потрібно запроваджувати жорсткіші обмеження на подорожі.

У США нові правила вимагають, щоб пасажири з трьох найбільше уражених Еболою країн прибували лише у п'ять аеропортів країни.

Тим часом до Швейцарії мають прибути перші партії вакцини проти захворювання.

Сироватка, яку розробили в Канаді, поєднує фрагменти Еболи з іншим несмертельним вірусом і може стимулювати імунну систему виробляти антитіла проти Еболи.

Однак кореспондент BBC Імоджен Фолкс каже, що процес тестування і схвалення вакцини може розтягнутися на місяці, якщо не роки.

Нинішній спалах вірусу вбив уже понад 4500 людей - переважно в Гвінеї, Ліберії та Сьєрра-Леоне.

ВООЗ критикують за повільну реакцію на поширення хвороби.

Надзвичайний комітет збирається для обговорення цієї проблеми вже втретє. Він повинен оцінити вже здійснені зусилля.

Імміграційні обмеження

У США набули чинності нові правила, які вимагають, щоб пасажири із Сьєрра-Леоне, Ліберії та Гвінеї прибували в країну лише через п'ять аеропортів: "О'Гейр" у Чикаго, аеропорт імені Джона Кеннеді, "Ньюарк", "Аеропорт Далласа" та "Атланта".

Копирайт изображения REUTERS
Image caption У США перевіряють пасажирів, які прибувають з Західної Африки

Там приїжджі можуть пройти ретельний огляд.

Ці заходи запровадили на фоні занепокоєння, яке зросло в США після того, як від Еболи помер ліберієць і захворіли двоє медсестер, котрі за ним доглядали.

Водночас Елхадж Ас Сі, генсек Міжнародної федерації Червоного Хреста, назвав заклики заборонити подорожі "ірраціональними".

За його словами, Ебола "створює багато страху і паніки, що часом призводить до дуже ірраціональної поведінки і заходів - наприклад, закриття кордонів, скасування польотів, ізоляції країн тощо".

"Єдиний вихід зараз - об'єднати зусилля, щоб стримати цей вірус та епідемію в межах її епіцентру - там, де вона почалася".

Заворушення

Тим часом в одному з міст Сьєрра-Леоне було запроваджено комендантську годину - після того, як двох людей застрелили у заворушеннях, пов'язаних з Еболою.

Протести в Койду спалахнули в вівторок - після того, як під карантин спробували помістити літню жінку - за деякими даними, 90-річну.

Старенька врешті-решт померла, але наразі не ясно, чи справді вона мала Еболу, повідомляє кореспондент BBC Умару Фофана з Фрітауна.

Новини на цю ж тему