Телефони повинні мати "нічний режим" для сну

Getty Копирайт изображения Getty
Image caption Синьо-зелене світло електроніки псує наш сон

Смартфони, планшети і електронні читалки повинні мати автоматичний "нічний режим", у якому вони не перешкоджають сну людей, заявляє відомий лікар.

Професор Пол Ґрінґрас каже, що ці налаштування мають відфільтровувати синє світло, яке впливає на наш біологічний годинник і відтягує засинання по вечорах.

Натомість, за словами лікаря, який працює в лондонській дитячій лікарні "Евеліна", нові моделі виходять ще "синіші і яскравіші" за попередні.

Він вважає, що виробники мають проявити більше відповідальності.

З настанням сутінок людське тіло починає виробляти гормон сну мелатонін, який допомагає нам засинати.

Але певні світлові хвилі, з синьо-зеленого району спектра, виводять з ладу цю систему.

Професор Ґрінґрас брав участь у дослідженні, яке опублікувало видання Frontiers in Public Health і в якому проаналізовано ефект від світла, що його випромінює електроніка.

Автори дослідження доходять висновку, що нові прилади мають чітку тенденцію бути більшими, яскравішими, контрастнішими і випромінюють більше синього світла.

Професор, який спеціалізується на дитячому сні, розповів BBC News: "Це чудово для використання вдень, але жахливо вночі. З'являється дедалі більше даних про те, що якщо користуватися одним з цих приладів увечері, то він відтягуватиме ваше засинання на цілу годину".

Новини на цю ж тему