Закарпатські діти, які захворіли на поліомієліт, "відновилися" - МОЗ

Вакцинація проти поліомієліту Копирайт изображения Reuters
Image caption Третій тур вакцинації проти поліомієліту продовжили до кінця лютого

Двоє дітей з Закарпаття, які минулого року були паралізовані через вакцино-споріднений вірус поліомієліту, нині "відновилися після захворювання", повідомляють у міністерстві охорони здоров'я.

У відомстві не уточнюють, чи йдеться про повне або ж часткове одужання.

За словами медичного експерта з ЮНІСЕФ, цим дітям "дуже пощастило", оскільки вірус, яким вони заразилися, такий же небезпечний, як і дикий поліомієліт.

У МОЗ також повідомляють, що станом на 18 лютого за результатами третього туру вакцинації проти поліомієліту, який триватиме до кінця місяця, вже щеплено понад 66% дітей до 10 років при необхідних 95%.

Серед регіонів, які відстають найбільше, - Київ і Київська область.

Восени минулого року було офіційно підтверджено, що двоє закарпатських дітей віком 10 місяців і чотири роки були заражені вакцино-спорідненим поліовірусом, який викликав у них в'ялий параліч. Ці двоє дітей, як і багато інших в Україні на той час, не пройшли вакцинацію від цієї хвороби.

"На даний момент ці діти відновилися після захворювання", - сказано в письмовій відповіді МОЗ на запит ВВС Україна.

"Таке буває, але дуже-дуже рідко. Тому дуже добре, що цим дітям пощастило і їхні рухові функції відновилися", - сказала з цього приводу медичний експерт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Катерина Булавінова.

Дериват вірусу, яким заразилися діти, дуже сильно відрізняється від того вірусу, який міститься у вакцині й набуває нейровірулентних властивостей, тобто може вражати нервову систему так, як і дикий поліовірус, пояснила експерт ЮНІСЕФ.

За словами пані Булавінової, таким небезпечним цей вірус став через те, що протягом кількох минулих років рівень вакцинації в Україні був низький, а на середину 2015 року став найнижчим у світі - 14,5%.

"Вірус мав можливість пройти багато пасажів через багато невакцинованих людей, що в нормальній ситуації неможливо, тому що він спіткнувся б на другій чи третій вакцинованій людині й імунітет цієї людини знищив би цей вірус", - каже Катерина Булавінова.

Київ відстає

У МОЗ також розповіли, що станом на 18 лютого щепленнями проти поліомієліту вдалося охопити 66,4% дітей до 10 років. За рекомендацією ВООЗ, цей показник має бути не нижчим за 95%.

Раніше у міністерстві вирішили продовжити третій тур вакцинації до кінця лютого. Тоді ж у МОЗ мають ухвалити рішення про те, чи продовжувати кампанію з імунізації.

Серед регіонів з найнижчим рівнем вакцинації – Київ і Київська область, 45,1% і 46,5% відповідно.

У міністерстві це пояснюють паузою в щепленнях, яку викликала епідемія грипу.

"Наразі процес імунопрофілактики у Києві відновлений", - повідомляють у МОЗ.

В перших двох турах імунізації, що почалася в жовтні минулого року, щеплення отримували діти від двох місяців до шести років. Третій раунд має охопити всіх дітей до 10 років.

Після того, як завершиться третій раунд вакцинації, ситуацію має оцінити Міжнародна оціночна комісія, до якої входять представники ВООЗ, ЮНІСЕФ та інших міжнародних організацій. Від рішення комісії залежить, чи повернуть Україні статус країни, вільної від поліомієліту.

Новини на цю ж тему