ВOОЗ: Зіка влітку може поширитися на Європу

Зіка Копирайт изображения AP
Image caption Вчені поки що не до кінця розуміють, як поширюється вірус Зіка

Вірус Зіка вже влітку може поширитися на Європу, хоча ймовірність серйозного спалаху захворювання невисока, заявили у Всесвітній організації охорони здоров'я.

За інформацією ВООЗ, найбільш схильні до поширення вірусу узбережжя Чорного моря у Росії і Грузії, а також острів Мадейра.

Країни, де рівень небезпеки спалаху оцінюють як помірний, - Франція, Іспанія, Італія і Греція. У Великій Британії ризик поширення вірусу малий.

ВООЗ закликає владу країн знищити місця розмноження москітів і інформувати населення - особливо вагітних жінок - про негативні наслідки захворювання.

Читайте також:

Спершу вважали, що вірус Зіка, який спричиняє важкі вроджені дефекти, передається через укуси одного з різновидів москітів - Aedes aegypti. Однак пізніше з'ясувалося, що процес передачі захворювання складніший.

Вірус Зіка небезпечний для майбутніх матерів тим, що пов'язаний з серйозними вродженими вадами розвитку, у тому числі мікроцефалією у новонароджених дітей.

Згідно з дослідженням бразильських вчених, загалом у районах, що перебувають під загрозою епідемії Зіка, живуть 2,2 мільярда людей.

ВООЗ визнала вірус глобальною загрозою. Вакцини від нього досі немає.

Новини на цю ж тему