ВООЗ: прості пачки для цигарок поширяться по всьому світу

Цигарки Копирайт изображения ASH

Стандартизовані пачки цигарок без логотипів невдовзі "поширяться по усьому світу", повідомили у Всесвітній організації охорони здоров'я.

Там кажуть, що цей крок матиме "значний вплив" на здоров'я людей.

У ВООЗ вважають, що запровадження таких пачок у Сполученому Королівстві, Франції та Австралії змінить тютюнову політику і в інших країнах.

В Асоціації виробників тютюну заявили, що ініціатори нововведення керуються "радше догмами, аніж твердими фактами".

Щороку приблизно шість мільйонів людей на планеті помирають від хвороб, пов'язаних із курінням.

Стандартизовані (прості) пачки виглядають однаковими для усіх цигарок: однакові форма, розмір та колір.

Також однаковим шрифтом мають бути нанесені назви брендів, а кожна пачка має містити велике застереження щодо шкоди здоров'ю.

Так намагаються зменшити привабливість куріння, і Бен МакГрейді із ВООЗ стверджує, що вже є докази зменшення кількості курців завдяки такому крокові.

"Нічого не робити"

Прості пачки в Австралії запровадили у 2012 році. Згідно з результатами досліджень, до вересня 2015-го курців у тій країні поменшало на "дуже суттєвих" 0,55%, тобто на 108 тисяч людей, стверджують в організації.

"Вважаємо, що докази тепер настільки сильні, що ми, імовірно, спостерігатимемо глобалізацію простої упаковки - особливо після того, як до такого кроку вдалися настільки впливові країни як Сполучене Королівство, Франція та Австралія", - заявив пан МакГрейді.

При цьому, за його словами, тютюнові компанії чинять тиск змінам, оскільки вони зменшують споживання тютюну.

Джаілз Рока, який керує Асоціацією виробників тютюну, стверджує, що прості пачки самі по собі не спрацювали в Австралії і "жодним чином не вплинули на довгострокові тенденції куріння".

"Простіше кажучи, того самого результату з точки зору поширеності куріння можна було б досягнути, якщо взагалі нічого не робити", - додав він.

У ВООЗ наголошують, що для помітного ефекту ці заході справді слід запроваджувати у поєднанні із забороною на рекламу куріння, а також підвищенням податків.

На різних стадіях запровадження простих упаковок зараз перебувають Ірландія, Норвегія, Сингапур, Канада, Чилі, Бразилія, Панама, Нова Зеландія та Бельгія.

Новини на цю ж тему