Кожен десятий молодий британець має проблеми з сексом - дослідження

Сексуальне життя Копирайт изображения AFP

Кожен десятий британець віком від 16 до 21 року має проблеми сексуального характеру, показало опитування, результати якого опубліковані в науковому виданні Journal of Adolescent Health.

Дослідники проаналізували інформацію, отриману від 1875 сексуально активних і 500 неактивних представників цієї вікової групи.

Проблеми з ерекцією, з досягненням оргазму і браком інтересу до сексу в цілому - основні причини, що змушують молодих людей звертатися за допомогою до фахівців.

Проведене опитування стало наймасштабнішим з усіх досліджень сексуального життя британців.

Воно виявило, що кожен десятий хлопець і кожна восьма дівчина, які ведуть активне сексуальне життя, протягом останніх 12 місяців стикалися з проблемами, що мали вельми серйозні психологічні наслідки, і тривав цей стан близько трьох місяців.

Найпоширенішою проблемою серед дівчат виявилася труднощі у досягненні оргазму.

Серед молодих людей навпаки - надто швидкий оргазм і нетривала ерекція.

За словами вчених, усувати подібні проблеми слід на найбільш ранніх стадіях статевої зрілості, інакше згодом вони можуть стати перешкодою для нормальних взаємин і фізичного задоволення.

"Коли мова заходить про сексуальне життя молодих людей, медики, перш за все, застерігають від хвороб, що передаються статевим шляхом, і від небажаної вагітності. Але ми повинні дбати про їхнє сексуальне здоров'я в набагато ширшому контексті", - каже керівник дослідження Кірстін Мітчел з університету Глазго.

Вчені встановили, що більше третини опитаних кілька разів зверталися за допомогою, але рідко до професіоналів. В основному співчуття шукають у рідних, друзів або в інтернеті.

Співавтор дослідження професор Кая Веллінгс з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини каже, що слід змінити програму сексуальної освіти в школах.

"У Британії в рамках програми часто не говорять про такі аспекти, як сексуальне задоволення, але обговорювати це питання дуже важливо для молодих людей", - вважає пані Веллінгс.

"Правильна сексуальна освіта могла б допомогти розвінчати міфи про секс, включити обговорення сексуальних задоволень і питань рівності у взаєминах", - впевнена фахівець.

Новини на цю ж тему