News/Home BBC Ukrainian
Weekly Analysis BBC Ukrainian
Sport BBC Ukrainian
Arts and Literature BBC Ukrainian
Highlights BBC Ukrainian
Learning English BBC Ukrainian
Dialogue BBC Ukrainian
Feedback BBC Ukrainian
About us BBC Ukrainian
Where and when you can hear us BBC Ukrainian
 

BBC World Service
BBC News


Africa
Americas
Asia-Pacific
Europe
Middle East
South Asia


 

 

 


Highlights BBC Ukrainian

Highlights | BBC Ukrainian  
Великий Князь Київський Володимир Великий у циклі Бі-Бі-Сі "Українське Тисячоліття"
Чому Володимира вважають "Великим"? Чи були альтернативи хрещенню Київської Русі? Ці та інші 
запитання ставить українським та західним історикам та культурологам Ростислав Хотин. 
Український гетьман Богдан Хмельницький у другій програмі циклу Бі-Бі-Сі "Українське Тисячоліття"
Наскільки суперчливої була постать засновника української державності? Чи був у Богдана вибір окрім союзу з Московією? Чи  було укладено Переяславські угоди? Олександр Гриб піднімає ці теми в портреті гетьмана Богдана Хмельницького.
В циклі "Українське Тисячоліття" - гетьман Іван Мазепа - патріот чи зрадник? Чому про нього писали Пушкін і Байрон?  Яке значення кроку Мазепи? А якби Карл ХII та Іван Мазепа не програли битву під Полтавою -- як могли би розвиватися події в тій частині Європи? Наскільки сучасною для України є "ідея Мазепи"? Про це в програмі Ростислава Хотина.


 

 

Тарас Шевченко - найбільша літературна постать України чи поетичний міф? Постатть Тараса Шевченка в циклі "Українське Тисячоліття".
Ким був Шевченко більше -- поетом чи політиком? Про  постать Кобзаря в програмі, яку підготувала Марина Денисенко.

 
 

 

Mихайло Грушевський- видатний історик і  президент Української Народної Республіки , який для більшовиків був "націоналістом", а для націоналістів - "комуністом". Розповідь  про нього в серії "Українське Тисячоліття" підготував Богдан Цюпин.
Нестор Махно -один з найвідоміших "отаманів" сучасної історії.  Чи заслужено він вважався -- і вважається досі! -- анархістом?  Чи був Нестор Махно "ворогом" української державності? Ці та інші питання піднімає Ростислав Хотин в рамках проекту "Українське Тисячоліття".
Погляд на життя та діяльність нашого сучасника В'ячеслава Чорновола. Його  особистий внесок у здобуття Україною незалежности визнають як його політичні союзники, так і більшість опонентів. Втім, йому закидають цілу низку великих, але неуникних помилок. Програма Ірени Таранюк з циклу "Українське Тисячоліття".
В "Українському Тисячолітті" колишній комуністичний керівник України Володимир Щербицький, який правив у Києві 17 років.
Як він ставився власне до самої України? Чому  він не поїхав працювати до Москви, незважаючи на численні запрошення з боку Брежнєва? Чому Щербицький не любив
особисто Горбачова та його перебудову?  Автор  випуску Ростислав Хотин. 
В "Українському Тисячолітті" ми поглянемо на постать Симона Васильовича Петлюри.  За життя і по смерті він зібрав навколо себе цілий букет буцімто несумісних епітетів: його називали і погромником, і євреєфілом, і запроданцем іноземних імперіалістів, і символом української державности, і навіть запізнілим ідеалістом 19-го століття. Автор програми - Ольга Бетко. 
В "Українському Тисячолітті" ми поглянемо на президента Леоніда Кравчука.  Саме він привів Україну до незалежності на початку 90-их років. Як йому вдалося "переграти" Москву? Чи не занадто захоплювався Кравчук атрибутикою держави? На ці та інші питання намагається відповісти автор Ростислав Хотин.

Feedback Ваші питання, пропозиції, коментарі?

Новини | Мікроскоп | Спорт | Альбом | Діалог
Ваша думка | Про нас | Частоти

Learning English

Наша електронна пошта:
ukrainian.section@bbc.co.uk

 

Аудіо
Audio: Latest News BBC Ukrainian
Audio: Weekly Analysis BBC Ukrainian
Audio: Sport BBC Ukrainian
Audio: Arts and Entertainment BBC Ukrainian
Audio: Dialogue BBC Ukrainian

Зв'язок з нами
Interact: Feedback BBC Ukrainian
Interact: Who we are BBC Ukrainian
Interact: Learning English BBC Ukrainian

 

Top of Page

© BBC World Service, Bush House, Strand, London WC2B 4PH, UK.