100 років Українській революції

ХЛАМ та "Льох мистецтв": культурне життя Києва 100 років тому

Сто років тому в українській столиці вирувала не лише політична, але й мистецька революція. Професор Віра Агеєва розповідає, як творився авангардний театр.

Десять міфів про Українську революцію

Інститут національної пам’яті зібрав спростування десятьох історичних міфів про події Української революції 1917-1921 років.

Блог історика: 1917 рік. Як український театр став державним

4 травня 1917 року назавжди увійшло до історії української культури. Того дня український театр почав рухатися до статусу державного.

Флігель на Паньківській та інші київські адреси Михайла Грушевського

Більшість будівель, пов’язаних з Грушевським у столиці, вцілили. Проте від великого родинного маєтку в центрі міста залишився лише невеликий триповерховий флігель. Зараз там розташований історико-меморіальний музей.

Блог історика: 1917 рік. Як у Києві зустріли Лютневу революцію

Саме Лютнева революція поставила крапку в існуванні Російської імперії та надала Україні реального шансу вибороти самостійність.

1920-ті роки: хто боявся українізації

1923 року радянський уряд проголосив політику українізації. Із чого вона складалася і в кого викликала опір, розповідає професор Віра Агеєва.

Винниченко: як "буржуазного націоналіста" сватали на радянського прем'єра

Сто років тому протести приводять до національної революції - одним із видатних її діячів був Володимир Винниченко.

Блог історика. 1917 рік: Як постала Українська Центральна Рада

4 (17 за новим стилем) березня 1917 року в Києві заснувалася Центральна Рада - представницький орган українських політичних, громадських і культурних організацій. Згодом вона стала революційним парламентом України.