Книга року ВВС-2017

Рецензії

Інтерв'ю

Андрій Курков: військові дії запустили нову українізацію

Андрій Курков - один з найбільш знаних українських письменників на Заході. Раніше він писав свої книги російською мовою, але тепер зізнається - почав писати українською.

Ярослав Яріш: діти мають знати про богатирів

Книга "Самійло" Ярослава Яріша - претендент на премію Дитяча книга року ВВС-2017. Як каже сам автор, на її написання надихнули козацькі думи і пісні ХVI століття.

Соня Атлантова про пригоди гризунів у казці "Миші"

Про світ, де миші схожі на людей, так само закохуються, сваряться і дружать, письменниця і художниця Соня Атлантова розповіла ВВС Україна.

Письменник Іван Козленко: одеська ідентичність - це міф

Автор зізнається, що роман "Танжер", який увійшов до довгого списку Книги року ВВС-2017, став для нього "піснею прощання з Одесою". Про це він розповів в інтерв'ю ВВС Україна.

Рафєєнко про "Довгі часи": "Це не Донецьк, звичайно"

Володимир Рафєєнко написав роман про війну, який увійшов до Довгого списку Книги року ВВС - 2017.

Ірена Карпа - творець "позитивних символів"

"День усіх білок" - один з 12 творів, що увійшли до довгого списку Дитячої Книги року BBC-2017. ВВС Україна поспілкувалася з авторкою про її перше дитяче оповідання, дітей, роботу в МЗС, гурт та сексуальні домагання.

Юрій Винничук: "У моєму романі намішано багато чого"

"Лютеція" Юрія Винничука увійшла до довгого списку Книги року BBC. Письменник розповідає, що використав у романі інтимні записки пиьменника Івана Вагилевича.

Олександра Іванюк: "Я гуляла Донецьком по Google Maps"

Цю історію авторка записала зі слів головної героїні, італійки Франчески, яка приїхала волонтеркою до Донецька напередодні Майдана і закохалася в українського активіста.

Олег Чаклун: "Коли пишеш дитячі книжки, сам стаєш дитиною"

Україні потрібна дитяча література з власними героями, з фантастичиними сюжетами, що готуватимуть дітей до високотехнологічного майбутнього. Про це BBC Україна розмовляла з Олегом Чаклуном, автором 11 книжок для дітей.