Книга року ВВС-2018

Рецензії журі

Олег Коцарев: Українську історію можна читати без брому

BBC News Україна поговорила з автором книги "Люди в гніздах", яка цього року вийшла у фінал Книги року BBC-2018.

Сашко Дерманський: "Не вмію і не хочу бути солідним"

Олександр Дерманський - один із найпопулярніших сучасних дитячих письменників України. Чому він боїться бути солідним і як ведеться україномовним дітям у Києві? Говоримо з фіналістом Книги року BBC.

Андрій Бондар: В Україні треба бути стоїком - інакше втопишся в сльозах

В інтерв'ю ВВС News Україна письменник Андрій Бондар розповідає, як пише тексти для чистого задоволення і роз'яснює значення деяких з них.

Макс Кідрук: Треба писати так, щоб по тілу бігли мурашки

Максим Кідрук, письменник, який вже втретє бере участь у конкурсі Книги Року ВВС. Цього разу з романом "Де немає Бога", який він сам вважає найкращим у своєму доробку.

Ірина Агапєєва: моя книжка - про тюрму, але це - антидепресант

Книга Ірина Агапєєвої "Троянди за колючкою" - автобіографічна. Письменниця наважилася написати про жінок у тюрмі і про реалії життя за ґратами.

Андрухович: "Наші політики - це не драма, це постійний фарс"

Довгоочікуваний новий роман Юрія Андруховича "Коханці Юстиції", який побачив світ на початку цього року, увійшов до Довгого списку Книги року BBC-2018.

Анастасія Нікуліна: "Подарувала героїні свій фінгал"

Авторка роману "Зграя" про свій досвід паркуру, який надихнув її на створення книги, підліткову літературу та як її твори допомагають порозумітися батькам і дітям.

Артем Чапай: "Бабусі з кравчучками - це Україна поза фасадами"

Пізнати Україну поза бутафорією - таке завдання собі поставив письменник Артем Чапай у своїй книжці "The Ukraine", яка бере участь у конкурсі Книга року ВВС-2018.

Андрій Курков: жоден політик не скаже, як повернути Крим

Андрій Курков розповідає, чому його нову книгу "Сірі бджоли" таємно провозили до окупованого Росією Криму і чому про півострів забули українські політики.