BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: середа, 29 березня 2006 p., 18:02 GMT 20:02 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
Бізнес-огляд: бюджет України під загрозою
 

 
 
Євро
Огляд економічних новин України і світу

Теми бізнес-огляду

  • Міністерство фінансів звинуватило найбільші українські підприємства у заниженні сум по сплаті податків, що може призвести до невиконання бюджету у першому кварталі;
  • Керівник українського уряду, Юрій Єхануров, ініціює ретельні перевірки фінансової діяльності підприємств Донецької області;
  • Експерти попереджають про початок традиційного весняного підвищення цін на нафтопродукти;
  • Росія може втратити до 700 мільйонів доларів через заборону на імпорт вина та виноматеріалів з Молдови та Росії;

Міністерство фінансів звинуватило найбільші українські підприємства у заниженні сум по сплаті податків, що може призвести до невиконання бюджету у першому кварталі – про це заявив керівник міністерства фінансів, Віктор Пинзеник.

За словами пана Пинзеника, підприємства почали масово працювати через офшори. Наразі у такий спосіб здійснюється більше 40% експорту. На деяких підприємствах, які є бюджетоутворюючими для певних регіонів, ця частка сягає 70%. За підрахунками міністерства фінансів, втрати бюджету від експорту української продукції через офшори складають близько 2.5 мільярдів гривень:

“Я хочу звернути увагу, що більшість платників податків у Дніпропетровській та Донецькій областях перестали платити податок на прибуток. В тому числі: Mittal Steel - в два рази у порівнянні із минулим роком, Північний ГЗК – в два рази, Центральний ГЗК – в три рази, Інтерпайп удвічі, Нікопольський завод феросплавів – у 9 разів, Кривбасвибухпром – в 10 разів.”
Загалом мінфін оцінює невиконання планів по податку на прибуток в 1 мільярд гривень.

Окремо серед неплатників податків було названо і Нафтогаз, який, за словами міністра фінансів, сплачує 42% у порівнянні із січнем-березнем минулого року, а несплата цією компанією ПДВ сягає 600 мільйонів гривень. У Нафтогазі обіцяють сплатити податок на прибуток, але звертають увагу, що від початку року споживачі недоплатили компанії близько 700 мільйонів гривень за газ.

У компанії звертають увагу, що податкові зобов’язання за 2005 рік Нафтогаз перевиконав на 7%, і удвічі збільшив платежі до бюджету, порівняно із 2004 роком. Несплату ПДВ у Нафтогазі пояснюють тим, що раніше імпорт газу, що здійснювався відповідно до міждержавних договорів, звільнювався від сплати ПДВ. Проте тепер імпорт відбувається відповідно до комерційних угод із РосУкрЕнерго, а отже, став обкладатися податком, хоча у бюджеті компанії на поточний рік цього не було передбачено.

Ще 270 мільйонів гривень може не надійти до бюджету від нестачі рентних платежів за нафту та газ, що означає падіння цих бюджетних надходжень на третину, порівняно із минулим роком. Керівник уряду, Юрій Єхануров, припустив за цим змову нафтотрейдерів, які. За його словами, могли свідомо занижувати ціни на нафту, що продається на аукціонах. Крім того, голова уряду дав доручення урядовцям до 10 квітня провести докладні перевірки стану підприємств у Донецькій області:

“Область “валиться” вже півтора роки, і ми не можемо спостерігати за цими речами. На підсумковому засідання Кабінету міністрів буде окрема доповідь по цій області, оскільки за останні два роки дуже впало. Чи та “липа” була, чи щось іще – треба дати повний аналіз.”

Російський президент Владімір Путін звинуватив Сполучені Штати у перешкоджанні вступу його країни до Світової Організації Торгівлі. Пан Путін заявив на зустрічі бізнес лідерів у Москві, що США надіслали Росії список з 10-ти додаткових запитань, які, як він вважав, мали б буті закриті вже давно. Він не уточнив, про що саме ішлося, але оглядачі кажуть, що швидше за все ішлося про доступ іноземних інвесторів до банківського сектора Росії.

Європейський союз вже уклав двосторонню угоду з Росією, але США цього не зробили. Президент Путін, як можна судити з його поведінки, незадоволений:

“Для нас не є питання: вступати чи не вступати, - ми вже давно визначилися. Гадаю, на сьогодні для нас важливішим є на яких умовах вступати. Нажаль ми отримали від своїх американських колег список тем, які потребують додаткового узгодження. Ми вважали ці теми вже давно закритими. Нас штучно повертають назад у переговорному процесі. Проте ми ще раз підтверджуємо свою зацікавленість у вступі, але заявляємо, що зробимо цей крок лише у тому випадку, якщо він влаштовуватиме Російську Федерацію і нашу економіку.”

Президент Путін чітко не сказав, чого саме він чекає від США, але російський представник каже, що банківський сектор – то найпроблемніша сфера. США прагне, аби іноземні банки могли відкривати свої філії у Росії, замість того, аби створювати нові компанії у Росії. Москва ж не хоче дозволяти значну конкуренцію з боку іноземних банків, бо російські банки багато хто вважає слабкими.

Офіційні представники також говорили про авторські права, з чого стає зрозуміло, що США очевидно хоче більше від Москви у справі припинення діяльності піратів на ринку відео та аудіо записів. Напередодні ЄС заявив, що також може переглянути свої попередні домовленості з Росією, які стосуються вступу до СОТ, через проблему виплат європейських авіакомпаній за транссибірські перельоти.

Росія може втратити до 700 мільйонів доларів через заборону на імпорт вина та виноматеріалів з Молдови та Грузії – заявляють представники російської виноробної промисловості. Російські бізнесмени твердять, що ця заборона стала неочікуваною для них, і що великі партії товарів були просто заблоковані на шляху до Росії. Вони також нагадують, що більшість виноробних підприємств Молдови або належать росіянам, або є спільними підприємствами.

Загальні російські інвестиції у виноробну промисловість Молдови склали понад 100 мільйонів доларів. Крім того, російські винороби вважають, що у разі заборони на імпорт вина та сировини з Молдови та Грузії зупинитися можуть, перш за все, російські підприємства, адже вони працюють переважно на сировині із цих держав.

 
 
Також на цю тему
Бізнес-огляд: мільярд на агітацію
27 березня 2006 | ДОКЛАДНО
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження