BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: понеділок, 18 вересня 2006 p., 17:22 GMT 20:22 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
Бізнес: Янукович звинувачує Тимошенко в високих тарифах на газ
 

 
 
Хто винен у високих тарифах на газ - Тимошенко чи Янукович?
Хто винен у високих тарифах на газ - Тимошенко чи Янукович?
Головні економічні новини України та світу за понеділок, 18 вересня.

Теми бізнес-огляду Бі-Бі-Сі:

- Прем’єр-міністр України Віктор Янукович перекладає відповідальність за підвищення цін на енергоносії і тарифів на житлово-комунальні послуги на попередні уряди.

- Цього тижня прем'єр має відвідати Москву, де однією з основних тем переговорів будуть ціни на газ.

- Уряд планує обмежити виплати одноразової допомоги при народженні дитини.

- Генеральна прокуратура Російської Федерації звинувачує британо- голландський концерн Shell у незаконному отриманні позитивної екологічної експертизи щодо проекту видобутку газу та нафти на шельфі острова Сахалін.

- Міністри фінансів закликали Світовий банк, опікуватися не лише корупцією у країнах, яким надаються кредити.

Янукович: У підвищенні цін на газ для населення винна Тимошенко

Прем’єр-міністр України Віктор Янукович твердить, що відповідальність за підвищення цін на енергоносії і тарифів на житлово-комунальні послуги несуть на собі попередні уряди.

Зокрема пан Янукович поклав провину за підвищення цін на газ на уряд Юлії Тимошенко, який 'спровокував це підвищення', а на уряд Юрія Єханурова – за підвищення житлово-комунальних тарифів.

У той таки час Блок Юлії Тимошенко у відкритій заяві закликав нинішній уряд скасувати необґрунтоване підвищення тарифів на газ для населення, а також припинити діяльність на газовому ринку України компанії РосУкрЕнерго.

Першу вимогу опозиція пояснює тим, що населення має забезпечуватися газом українського видобутку, а тому ціни на нього не залежать від підвищення цін на російський чи туркменський газ. Що ж до РосУкрЕнерго, то його неефективність, за словами лідерки БЮТ Юлії Тимошенко, підтверджує і той факт, що підприємства Рината Ахметова отримали право купувати російський газ напряму, оминаючи послуги РосУкрЕнерго.

Знову до Москви!

Міністр палива та енергетики, Юрій Бойко вдруге впродовж тижня відвідав Москву. Цього разу темою переговорів було збільшення обсягів транзиту російської нафти українськими трубопроводами.

У вівторок Москву має відвідати і український прем’єр, Віктор Янукович. У понеділок пан Янукович заявив, що двома основними темами переговорів будуть проведення комісії із соціально-економічного розвитку та умови постачання газу до кінця поточного – на наступний рік. За словами прем’єра, у нього заплановані переговори із головою російського уряду, Михайлом Фрадковим та керівництвом Газпрому.

Відшкодування ПДВ експортерам - навести порядок, але не в деяких регіонах?

Віктор Янукович також заявив, що згоден із президентом у тому, що у галузі відшкодування ПДВ 'треба навести порядок', але не згоден із тим, що відшкодування ПДВ має якісь регіональні особливості.

15 вересня президент України, Віктор Ющенко, доручив Генеральній прокуратурі впродовж 10 днів перевірити ситуацію, яка виникла у серпні цього року із відшкодуванням ПДВ експортерам.

За інформацією президента, загальний план з компенсації ПДВ було виконано на 76%, тоді як у Криму та Луганській області він був перевиконаний на 30%, а у Донецькій області 121%.

Тисяча доларів зарплатні на сім'ю = відмова в допомозі при народженні дитини

Згідно із проектом бюджету на 2007 рік, уряд планує обмежити виплати одноразової допомоги при народженні дитини.

Заступник міністра фінансів, Сергій Рибак пояснив, що мова йде про те, що право на цю допомогу матимуть лише родини, де сукупний середньомісячний дохід батьків впродовж останніх півроку перед народженням дитини не перевищує 5 тисяч гривень.

Пан Рибак також зазначив, що межа збільшуватиметься до 6 тисяч гривень, якщо у цій родині є 3 непрацездатні особи, і до 7 тисяч гривень, якщо таких осіб більше 4.

При цьому він зазначив, що сама сума, яка нині становить 8.5 тисяч гривень, та порядок її виплат змін не зазнають:

'Соціальна підтримка буде спрямована, у першу чергу, на малозабезпечені верстви населення. Але якщо мова йде про тих людей, які мають достатній дохід і мають змогу забезпечувати себе і дитину, ми вважаємо, що у першу чергу держава має підтримувати тих людей, які потребують цієї підтримки від держави.'

Збільшення одноразової допомоги при народженні дитини була однією із президентських обіцянок Віктора Ющенка і неодноразово називалася ним, як одне з досягнень за часів його перебування на посаді президента.

Скандал навколо Сахалін-2 - бізнес чи політика?

Генеральна прокуратура Російської Федерації звинувачує британо-голландський концерн Shell у незаконному отриманні позитивної екологічної експертизи щодо проекту видобутку газу та нафти на шельфі острова Сахалін.

Судові слухання цієї справи мають розпочатися 21 вересня.

Західні експерти вважають, що за звинуваченнями російських правоохоронних органів стоїть більше політики, ніж бажання захищати природу – саме зараз Shell відчуває на собі посилений тиск щодо допуску до проекту російських компаній.

Керівництво Shell вже заявило, що готове піти на переговори із Газпромом, аби продати йому 25% у розробці родовища, яке називається Сахалін-2. На сьогодні він є єдиним проектом, який не передбачає участі жодної російської фірми у розробці газу та нафти.

Водночас запаси вуглеводнів цього родовища виводять його на одне із перших місць у світі.

Інше схоже родовище, Сахалін-1, наразі контролює американська Exxon Mobile.

Водночас західні екологи твердять, що розробка родовищ Сахалін-2 може дійсно негативно вплинути на довкілля, зокрема, зашкодити розмноженню популяції сірих китів.

Дискусія довкола корупції в Світовому банкові

Дискусія довкола вимог Світового банку щодо надання кредитів країнам, що розвиваються, набирає обертів.

Міністри фінансів та розвитку ухвалили стратегію Світового банку щодо боротьби з корупцією, але на зустрічі в Сингапурі вони сказали, що рада директорів банку не приділяє належної уваги іншим важливим питанням.

У необхідності боротьби із корупцією у країнах, що розвиваються, і особливо, коли вона торкається діяльності Світового Банку, не сумнівається ніхто. Але дехто висловлює побоювання, що голова Світового банку Пол Вульфовітц приділяє цьому питанню забагато уваги.

Деякі країни, включно з Британією, стурбовані тим, що це може призвести до нехтування інтересами бідних людей, які живуть у середовищі, де має місце корупція.

Нещодавно Банк анулював деякі контракти, і таким чином допоміг організації залучитись підтримкою з боку громадськості у цій сфері.

Після зустрічі пан Вульфовітц визнав, що чув про занепокоєння щодо того, яким чином розподілятимуть ресурси для боротьби з корупцією. На зустрічі обговорювали засадничий документ, який обрав підхід банку у цьому питанні. Його ухвалили, але тепер виконавча рада банку повинна пильно стежити за його втіленням в життя.

 
 
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження