BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: вівторок, 26 вересня 2006 p., 17:59 GMT 20:59 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
Тимошенко вважає тарифи на ЖКП своєю заслугою - бізнес
 

 
 
Пані Тимошенко вважає, що наміри уряду знизити тарифи є першою перемогою опозиції у бюджетному процесі
Пані Тимошенко вважає, що наміри уряду знизити тарифи є першою перемогою опозиції у бюджетному процесі
Огляд ділових новин України та світу за підсумками вівторка, 26 вересня 2006 року.

Теми огляду

  • Юлія Тимошенко вважає своєю заслугою наміри уряду знизити тарифи на житлово-комунальні послуги.
  • Міністр енергетики Юрій Бойко заявив, що ціна на газ для України у наступному році буде між 106 та 135 доларами за тисячу кубів.
  • Податок на нерухомість для фізичних осіб буде запроваджено не раніше 2009 року.
  • У той час, як керівництво ЄС дало “зелене світло” на приєднання Румунії та Болгарії до союзу у разі виконання кількох суворих умов, старі члени ЄС і надалі сперечаються щодо внутрішньо європейського протекціонізму.
  • Запуск реактора на атомній станції у Бушері відбудеться у вересні 2007 року.
  • Російська урядова делегація вирушила до Вашингтону на переговори щодо вступу до СОТ.

Лідерка блоку свого імені, Юлія Тимошенко, вважає своєю заслугою наміри уряду знизити тарифи на житлово-комунальні послуги – про це йдеться в офіційній заяві БЮТ. Пані Тимошенко вважає, що наміри уряду знизити тарифи є першою перемогою опозиції у бюджетному процесі, і також свідченням того, що розрахунки експертів, на які покладалися у своїх заявах опозиціонери, були точними.

Міністр енергетики, Юрій Бойко, який знову перебуває у Москві, в інтерв’ю австрійському виданню Der Standart заявив, що ціна на газ для України у наступному році буде від 106 до 135 доларів за тисячу кубів. Останню межу, яку закладено і у розрахунки бюджету на 2007 рік, урядовець назвав песимістичною.

Водночас пан Бойко також не виключив і подальшого підвищення цін на газ, проте зауважив, що в такому випадку український уряд вдасться до використання коштів стратегічного фонду, аби українські підприємства не постраждали від завеликих цін на газ.

Міністр енергетики також вкотре відкинув побоювання щодо незадовільного технічного стану української газотранспортної системи, і заявив, що наступного року на модернізацію української ГТС буде витрачено 1.5 мільярди доларів.

Податок на нерухомість для фізичних осіб буде запроваджено не раніше 2009 року – про це йдеться у постанові Кабінету міністрів “Про прогноз показників зведеного бюджету на 2008-2010 роки”.

Уряд мотивує це тим, що до запровадження податку потрібно провести інвентаризацію майна та створити єдиний реєстр власників нерухомості. Крім того, треба визначитися і зі ставками податку. Тим часом у Верховній Раді зареєстровано законопроект соціаліста Василя Цушка, який пропонує оподатковувати нерухомість вже за наступного року за ставкою в 1% від вартості майна.

Тим часом голова Податкової Адміністрації Анатолій Брезвін заявив, що податківці готові до остаточного ухвалення Податкового кодексу у 2007 році. У другому читанні Податковий кодекс було схвалено Верховною Радою ще наприкінці 2001 року.

У той час, як керівництво ЄС дало “зелене світло” на приєднання Румунії та Болгарії до союзу у разі виконання кількох суворих умов, старі члени ЄС і надалі сперечаються щодо внутрішньо європейського протекціонізму.

Європейська Комісія заявила про те, що Іспанія порушила закони ЄС у випадку із продажем акцій енергетичної фірми Endesa. Переможцем конкурсу з продажу активів найбільшої іспанської компанії у галузі енергетики таки стала німецька E.ON, проте іспанська національна агенція з питань енергетики висунула суворі умови переможцю.

Раніше фаворитом змагань за активи Endesa була також іспанська фірма Gas Natural, проте вона запропонувала значно меншу суму, ніж німецька E.ON. Оглядачі вважають, що у разі як Єврокомісії вдасться довести, що іспанські контролюючі органи порушили європейське законодавство про конкуренцію, і покарати їх, це стане першим кроком на шляху до подолання внутрішньо європейського протекціонізму, коли уряди країн ЄС опираються продажам великих національних компаній корпораціям, що представляють інші країни.

Запуск реактора на атомній станції у Бушері відбудеться у вересні 2007 року, а паливо буде завантажено у реактор вже у березні наступного року – такі терміни зафіксовані у контракті, підписаному між російською компанією Атомстройекспорт та іранським урядом.

За даними російських інформаційних агенцій, від початку іранська сторона наполягала на початку роботи станції вже через півроку. Як кажуть кореспонденти, Іран побоюювався, що Росія відкладе запуск через міжнародний тиск щодо іранської програми збагачення урану.

Контракт на будівництво атомного енергоблоку в Ірані вартістю близько 1 мільярда доларів було укладено у 1995 році. Проте будівництво АЕС у Бушері було розпочато німецькою фірмою Siemens більше 20 років тому за американським проектом. Таким чином, Бушерська АЕС стане першою у світі атомною станцією, будівництво якої розпочинала одна країна, а завершує інша.

Речник російської аґенції з атомної енерґетики заявив, що атомна електростанція у Бушері увійде до експлуатації 2007 року. Раніше голова іранської атомної аґенції нарікав на відкладенні у встановленні чіткого графіку і попереджав, що його країна завершить той проект самотужки без жодної допомоги ззовні.

Обидві сторони наполягають, що затримки було спричинено технічними проблемами, радше ніж політичними. Для Росії ядерний досвід є доволі прибутковим бізнесом, коли кожна побудована за кордоном атомна електростанція коштує більше мільярда доларів.

Російська урядова делегація вирушила до Вашингтону на переговори щодо вступу до СОТ. США залишаються ключовою серед небагатьох країн, із якими російському керівництву не вдалося укласти угоду про вільний доступ на ринки товарів та послуг, що блокує набуття членства у СОТ.

Ключовою проблемою залишаються перевірки американських м’ясних підприємств російськими експертами, відкритість російського ринку фінансових послуг, захист прав інтелектуальної власності в Росії, доступ на російський авіаційний ринок. Крім того, для вступу до СОТ Росії потрібно укласти аналогічні угоди із Коста-Рікою, Грузією та Молдовою. З останніми двома країнами це також може виявитися проблематичним.

 
 
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження