BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: понеділок, 02 жовтня 2006 p., 16:12 GMT 19:12 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
Бізнес: ВР може скасувати мораторій на тарифи
 

 
 
Газ у смислі тарифів
Огляд ділових новин України та світу за підсумками понеділка, 2 жовтня 2006 року.

Теми огляду

  • Верховна Рада може скасувати своє рішення про подолання вето президента на запровадження мораторію на підвищення тарифів на газ та електроенергію.
  • Столична міська рада схвалила рішення про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги у майже 3.5 рази.
  • Аргентина запропонувала Україні взяти участь у будівництві двох газопроводів у Південній Америці.
  • На тлі підвищення цін на нафту, Нігерія та Венесуела скорочують видобуток.
  • Незважаючи на перекриття транспортного сполучення між Росією та Грузією, російський газ поки що справно надходить до грузинських споживачів.
  • Імпорт грузинського вина до Росії навряд чи може бути відновлено найближчим часом, тоді як молдовські вина можуть повернутися до російських магазинів.
  • Конгрес США проголосував за законопроект, що забороняє азартним гравцям робити ставки в інтернеті.
  • Представники грецького уряду повідомили, що ВВП країни виявився вищим, ніж вважалося раніше.

Прибічники та противники підвищення тарифів на газ та електроенергію помінялися місцями. Верховна Рада може скасувати своє рішення про подолання вето президента на запровадження мораторію на підвищення тарифів на газ та електроенергію – заявив перший віце-спікер парламенту, Адам Мартинюк.

Раніше про таку можливість говорив і голова Верховної Ради, Олександр Мороз, пояснюючи це тим, що ухвалення цього рішення, за яке проголосували 340 депутатів, серед яких більшість склали соціалісти, комуністи та регіонали, відбулося із порушенням Конституції.

Парламентарі планують повернутися до розгляду цього питання цієї середи, попередньо заслухавши інформацію слідчої комісії, яка вивчає причини та обґрунтованість підвищення тарифів.

Серед варіантів виходу із неконституційним подоланням вето називають скасування результатів голосування або ж введення в дію закону із подальшим скасуванням закону.

Лідер опозиції, Юлія Тимошенко, закликала голову парламенту негайно підписати ухвалене парламентарями рішення про подолання вето президента і направити документ на підпис Вікторові Ющенку.

Раніше заступник голови президентського секретаріату Арсеній Яценюк заявляв про готовність президента змиритися із рішенням депутатів стосовно тарифів і підписати відповідний закон. Саме до такого кроку закликає тепер президента і очолювана ним Наша Україна.

Тим часом столична міська рада схвалила рішення про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги у майже 3.5 рази. Це означатиме, що середня плата за житло збільшиться для однокімнатної квартири з 70 до 208 гривень, для двокімнатної квартири з 146 до 409 гривень, і для трикімнатної – з 200 до 561 гривні.

Аргентина запропонувала Україні взяти участь у будівництві двох газопроводів у Південній Америці – Аргентина-Венесуела-Бразилія та Болівія-Аргентина – заявив міністр закордонних справ України, Борис Тарасюк після зустрічі із своїм аргентинським колегою, Хорхе Енріке Таяна:
“Наші фахівці виявили бажання, і вже ведеться відповідна робота щодо участі у проектуванні та будівництві оцих двох найпотужніших континентального значення газопроводів у Латинській Америці.”

Організація країн-експортерів нафти заявила, що Нігерія та Венесуела з 1 жовтня добровільно вирішили обмежити видобуток нафти загалом на 170 барелів на день, що відповідає 1% сумарного видобутку ОПЕК. При цьому обидві країни і раніше видобували менше своєї квоти. На цьому тлі нафта дещо дорожчає – до понад 63 доларів за барель.

Не важаючи на перекриття транспортного сполучення між Росією та Грузією, російський газ поки що справно надходить до грузинських споживачів. Ціна поставок також наразі залишається незмінною – 110 доларів за тисячу кубів.

Водночас головний санітарний лікар Росії, Геннадій Оніщенко, заявив, що поки що не бачить підстав для відновлення імпорту грузинських вин до Росії, пояснивши це тим, що Тбілісі, мовляв, не працює над підвищенням якості грузинської продукції. Водночас він відкинув будь-які політичні причини такого ставлення до грузинського вина.

Тим часом очікується початок перевірок молдовських винних заводів російськими експертами. До заборони на імпорт молдовського вина, російський ринок складав до 80% від молдовського експорту.

Автомобільний концерн Volkswagen домовився із профспілками про подовження робочого дня на підприємствах концерну в Німеччині без збільшення зарплати працівникам концерну.

Згідно із угодою, переговори щодо якої тривали кілька місяців, робочий тиждень на Volkswagen стане на 4 години довшим, і складе 33 години. В обмін на це концерн гарантує, що 100 тисяч працівників підприємства не втратять свої робочі місця принаймні до 2011 року.

У такий спосіб Volkswagen намагається скоротити собівартість своєї продукції, яка добре продається, але приносить невеликі прибутки. Раніше менеджмент концерну домагався збільшення робочого тижня до 35 годин без збільшення оплати праці.

Акції компаній, що заробляють на азартних іграх в інтернеті, здешевіли на Лондонській біржі цінних паперів на понад половину. Це сталося після того, як Конгрес Сполучених Штатів проголосував за законопроект, що забороняє азартним гравцям робити ставки на інтернеті.

Він також забороняє банкам і компаніям кредитних карток збирати платню за трансакції з інтернетних сайтів, на яких грають в азартні ігри.

Хоча раніше у США вже були спроби заборонити азартні ігри на інтернеті, останні дії Конгресу стали дещо несподіваними. Все, що тепер потрібно, аби закон набрав чинності, - це, щоби його підписав президент Джордж Буш. І це, очевидно, станеться у наступні два тижні.

Внаслідок рішення Конгресу ціни на акції деяких великих компаній у цьому секторі суттєво впали, втративши понад половину своєї вартості. Найбільше у світі казино "он-лайн 888" вже припинило свою діяльність у Сполучених Штатах.

Інша компанія PartyGaming каже, що наслідує цей приклад, щойно законопроект стане законом. Тим не менше, попри те, що наразі майбутнє цих компаній виглядає доволі кволо, багато експертів вважають, що невичерпне бажання азартних гравців робити ставки з часом приведе до того, що шляхи, як обійти нові закони, таки буде знайдено.

Представники грецького уряду повідомили, що ВВП країни виявився вищім, ніж вважалося раніше. Це відбулося після того, як економічні показники Греції за останні 5 років були перераховані за новою системою – крім усього іншого аудитори врахували доходи від таких галузей грецької тіньової економіки, як проституція та відмивання грошей, які швидко розвиваються.

У такий спосіб Греції вдалося скоротити дефіцит бюджету і наблизити його до європейських показників у 3% від ВВП.

 
 
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження