http://www.bbc.com/ukrainian/

вівторок, 16 січня 2007 p., 12:13 GMT 14:13 за Києвом

Алла Лазарєва
Бі-Бі-Сі, Париж

А. Добантон: Президент Франції не вплине на рух України до ЄС

Анні Добантон – політолог і журналіст, дослідниця процесів, що відбуваються у Східній Європі, і зокрема – в Україні, Росії, Польщі, Анні Добантон сказала, що українські перспективи в ЄС мало залежать від того, хто стане президентом Франції”.

Пані Добантон видала книги: „Україна – новий гравець в геополітиці”, „Росія – держава –хижак” та інші. Нині Анні Добантон готує до друку нову грунтовну працю про Україну після Помаранчевої революції.

Анні Добантон відповіла на запитання паризького кореспондента української служби Бі-Бі-Сі Алли Лазарєвої.

Бі-Бі-Сі: У неділю французька правляча партія Союз за Народний Рух обрала своїм кандидатом на посаду президента міністра внутрішніх справ Ніколя Саркозі. Чи вважаєте ви, що за умови перемоги Саркозі на президентських виборах, він сприятиме ефективній реформі Європейського Союзу і, зокрема, ухваленню міні-угоди, яка б вивела ЄС із кризи? Цю угоду він пропонує в своїй програмі...

А. Добантон: Що стосується виборчої кампанії у Франції, треба добре брати до уваги, що вона лише починається. Як з боку кандидата від соціалістів, Сеголен Руаяль, так і з боку кандидата від правої партії Союз за Народний Рух, ми перебуваємо на стадії виголошення добрих намірів. Це само по собі необтяжливо та ні до чого не зобов"язує. Щойно людина домагаєтьтся влади, реальна політика не дозволяє, на жаль, здійснити всі ті задекларовані добрі наміри.

Бі-Бі-Сі: Деякі українські та західні експерти наголошують на тому, що пан Саркозі, на відміну від пані Руаяль, відвідав Україну після Помаранчевої революції, і отже, виглядає так, що він добре ідентифікує цю країну, цікавиться нею і не стане, імовірно, заперечувати проти її вступу до Євросоюзу...

А. Добантон: Що стосується ситуації з Україною, то цілком очевидним є те, що зміна політичного курсу, що здійснює прем"єр-міністр Віктор Янукович, який набирає дедалі більшої ваги в українській політиці та який все більше й більше діє всупереч позиції президета Віктора Ющенка, цей курс може лише загальмувати зближення з Європейським Союзом. Варто зауважити, що Євросоюз сам перебуває в складній ситуації та потребує структурної реформи, - все це відкладає у майбутнє українське питання.

Бі-Бі-Сі: Але цей поліик таки має свій власний погляд на розширення ЄС, оскільки він досить однозначно висловився про перспективи вступу Туреччини до Євросозу!..

А. Добантон: Пан Саркозі якось коротко зауважив, що Туреччині немає місця в Європейському Союзі. Ці слова є виключно його особистою думкою, оскільки кордони Євросоюзу не визначено офіційно, і оскільки на сьогодні не існує уточнень в релігійному контексті, хто має і хто немає належати до європейської спільноти.
Новий президент Франції не зможе впливати на процес долучення України до ЄС

Бі-Бі-Сі: Себто, на вашу думку, сподівання на особисті добрі відносини між Ющенком та Саркозі, які мали спільну вечерю, підписали угоду про співпрацю партій Союз за Народний рух та "Наша Україна", - всі ці вияви дружнього ставлення не є підставою сподіватися на просування української кандидатури в Європейському Союзі?

А. Добантон: Я гадаю, що позиція пана Саркозі, зокрема, по питаннях імміграції навряд чи зможе посприяти розвитку обмінів на різних рівнях між Францією та Україною. Що стосується політичної ваги "Нашої України", то всі в курсі, що вона незмінно падає. Я знаю також, що під час того ж візиту, про який ви кажете, він також зустрічався з Юлією Тимошенко. В ході подібних візитів цілком нормально зустрічатися з провідними діячами влади. І якщо він таки стане президентом, - чого йому ще треба домогится, - то ніяк не виключено, що він зустрічатиметься також і з паном Януковичем, що не буде означати якусь дружбу чи ворожість до України, а лише спробу побачити речі такими, як вони є.