http://www.bbc.com/ukrainian/

понеділок, 09 липня 2007 p., 17:14 GMT 20:14 за Києвом

Попо (Ярослав Попович) - про участь в Тур де Франс

Минулими вихідними в Британії (вперше в історії) стартував черговий Тур де Франс.

Впродовж місяця найкращі велосипедисти світу змагатимуться за один з найпрестижніших титулів у цьому виді спорту.

Серед учасників Тур де Франс, є і українець, Ярослав Попович, який виступає за американську команду відомого телеканалу Discovery Channel.

Ярослав Попович бере участь втретє в Тур де Франс і минулого року йому навіть вдалось перемогти в одному з етапів.

Андрієву Кравцю вдалось зустрітись з Ярославом Поповичем за кілька годин до заїзду у Лондоні у фойе готелю Новотель, і зустріч почалась звичайно зі знайомства

Ярослав Попович: Я народився в селі Калинові Самбірського Району Львівської області, потім проживав у місті Дрогобичі і зараз проживаю в Італії з дружиною.

Бі-Бі-Сі: Ви виступаєте за команду Discovery Channel? А команда це базується загалом де?

Ярослав Попович: Це американська команда, фінанси поступають з Америки, але команда базується в Бельгії, тому що в Європі у нас дуже багато змагань, і тому набагато легше звідти рухатися. Тому весь матеріал: велосипеди, автобуси, машини – всі в Бельгії. А спортсмени, обслуга вся живе по світу, можна сказати по Європі.

Бі-Бі-Сі: А тренуєтесь Ви де?

Ярослав Попович: Тренуюся в Італії. Буває, їжджу в Америку один-два рази в рік, в Іспанію, але переважно вдома, в Італії.

Бі-Бі-Сі: Ярославе, як склалося, що Ви почали виступати за цю команду?

Бі-Бі-Сі: На цьому “Тур де Франс” будуть нові команди, одна з них – "Астана" із Казахстану. Чому немає команд з України? Невже немає в Україні великих компаній, які б могли фінансувати ось таку команду?

Ярослав Попович: Ну, я думаю, в Україні є можливості, але нема людей, які зацікавлені цим видом спорту. Можна сказати, нема вигоди робити рекламу на цьому виді спорту.

Бі-Бі-Сі: А чому?

Ярослав Попович: Чому – не знаю. В нас завжди були сильні спортсмени, завжди кожного року є молодь дуже сильна. Великі спортсмени були йще коли був СРСР, і зараз в Україні чемпіони світу – Сергій Гончар; багато хлопців – Дюдя, Гривко, вигравали чемпіонати світу, так що можна зробити сильну команду. Наші люди того ще не розуміють. Бізнесмени, люди, які мають гроші футболом більше цікавляться.

Бі-Бі-Сі: Тобто футбол - спорт номер один в Україні. На нього виділяються переважно гроші. А у велоспорт?

Ярослав Попович: Велоспорт – на дуже низькому рівні, в Україні дуже важка ситуація з інвентарем, велоформою – зі всім. І з дорогами - щоб самотренування проводити. Це головне для нас – дороги. В нас є прекрасні гори – Карпати, Крим – але нема доріг, щоб тренуватися, нема гір. Тому завжди всі спортсмени, велосипедисти виїздять за кордон, щоб там піднімати свій спортивний рівень.

Бі-Бі-Сі: А що взагалі зараз потрібно робити в Україні для розвитку цього виду спорту?

Ярослав Попович: Починати з малих дітей, заохочувати дітей до велошкол. Потрібні спонсори, або від держави якась підтримка, тому що я, буває, приїжджаю додому, і аж страшно подивитися! От зараз вже трошки більше розвинуто, тому що всю велоформу, що в мене залишається я віддаю їм: якийсь там може велосипед, колеса, може ще щось – все тягну додому. І тому зараз в нас на вищому рівні в Дрогобичі знаходиться велошкола, а не так, як коли я починав, їздив у всьому обідраному. Ну, і найголовніше – зараз треба якихось людей, щоби помагали дітям розвиватися, проводити змагання і возити їх за кордон для розвитку.

Бі-Бі-Сі: Скажіть кілька слів, будь ласка, загалом про “Тур де Франс” для тих, можливо, хто не знає. Тому що, як Ви кажете, в Україні велоспорт не є таким популярним видом спорту. “Тур де Франс” вперше буде в Лондоні стартувати цього року, так? І загалом чому вирішили у Лондоні зробити цей початковий етап?

Ярослав Попович: Зараз велоспорт не дуже популярний в Україні, але в останні два роки почав розвиватися, тому що є люди, журналісти, які заохочені цим видом спорту, дають замітки в журнали, на радіо. Так що, по-маленьку розвивається. “Тур де Франс” - одна з головних подій велоспорту в році. Це дуже престижні змагання, на високому рівні, дуже багато людей дивляться і знають у всьому світі. А чому в Лондоні – кожного року проводять різні етапи, заїжджають, наприклад, в Італію, в Австрію, у Францію. І “Тур де Франс” заїжджає в Італію, в Іспанію – з тими країнами, з якими вони межують. І тому іноді стартують з інших країн. Минулого року вибрали Лондон, напевно, для розвитку цього виду спорту тут, в Англії.

Бі-Бі-Сі: Ви вже брали участь в “Тур де Франс”. Яке найбільше досягнення

Ярослав Попович: Це вже третій рік. Найбільше досягнення – це було 12-те місце в класифікації по всьому турі, і біла майка молодого гонщика була. І етап того року виграв один – то було дуже приємно.

Бі-Бі-Сі: А у вашій команді у Вас є якесь ім’я, за яким Вас кличуть?

Ярослав Попович: Скорочують прізвище. Попович – для них це важко, і мене кличуть “Попо”. Почалося все в Італії, бо в Італії “Ярослав” зовсім не можуть вимовити. “Славік” я їм не казав, бо мене кличуть тільки дома так. Тому від “Попович”, а оскільки це трошки важко, то скорочують.
Просто Попо

Бі-Бі-Сі: Ще одне болюче питання для багатьох – це тема допінгу. Дуже багато дискваліфікацій було, це спіткало й українця Сергія Гончара, так? Наскільки зараз серйозною є ця проблема, і як з нею намагаються боротися загалом у велоспорті?

Ярослав Попович: Зараз це проблема номер один в цьому виді спорту. З Сергієм, я думаю, сталося непорозуміння, тому що робили йому контраналізи і не довели, що він приймав щось. Але оскільки команда хотіла показати, що вона бореться з допінгом, його взяли й вигнали з команди. Це не дуже приємна річ для такої людини, яка вигравала багато змагань і зробила багато для цієї команди, а вони так з ним вчинили. Боряться зараз дуже жорстко, і Міжнародна федерація спорту бореться дуже сильно з цим. Зараз ми підписали один листок, що якщо когось зловлять на допінгу, то він має віддати свою річну зарплату, тобто штраф. Перевіряють у будь-яку годину доби. Можуть приїхати додому перевірити без попередження. Так що зараз дуже жорсткий контроль.

Бі-Бі-Сі: Ярославе, скажіть ще кілька слів загалом про те, що Ви будете робити впродовж наступного місяця, тому що практично цілий місяць будуть інтенсивні змагання, так? Ви до них готуєтесь щороку, і це ось такий найцікавіший етап напевно для Вас буде, так?

Ярослав Попович: Так, готуємось до цих змагань по чотири-п’ять місяців. Ну, що ми будем робити – будемо спати, їсти, змагатися, мучитися, радуватися, якщо вдасться, може, і плакати, якщо щось не вдасться. Так що, я думаю, буде навантаження дуже сильне, і сподіваюсь, більше будемо сміятися або радуватися.