BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: середа, 06 травня 2009 p., 15:58 GMT 18:58 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
''Луценко-ґейт'', або як міністр спізнився на літак
 

 
 
Луценко
''Луценко-ґейт'', або як міністр спізнився на літак
В ніч з 4 на 5 травня транзитні пасажири в аеропорту Франкфурта-на-Майні стали свідками події, яку нечасто бачать навіть ті, хто подорожує постійно.

Один зі свідків детально розповів про неї найбільшому таблоїду Німеччини – газеті «Більд». Крім іншого, газета повідомила, що перед посадкою в літак авіакомпанії «Люфтганза», що прямував до Сеула, двоє нетверезих чоловіків здійняли галас.

Як запевнив один з очевидців: «Вони влаштували справжній театр». З огляду на безпеку, капітан відмовився взяти нетверезих чоловіків на борт. Співробітникам служби охорони аеропорту Франкфурта-на-Майні – а це один з найбільших європейських аеропортів - теж довелося вислухати нецензурну лайку та брутальні обвинувачення.

Персонал викликав на підтримку поліцейських повідомляючи, що один з пасажирів поводиться неадекватно, а також стверджує, що він начебто є міністром внутрішніх справ ... України! Згодом цей факт насправді підтвердився: Юрій Луценко 4 травня вилетів з Києва через Франкфурт з планованим візитом до Сеула, де мав зустрітися з главою уряду Південної Кореї Хан Сін-су.

 Загалом транзитна територія не входить до сфери нашої відповідальності. У нас ще не було жодного випадку, коли б ми вимушені були діяти на цій території. Адже це формально навіть не територія Німеччини. Але, зважаючи на ситуацію, яка сталася в ніч з четвертого на п’яте травня, ми вирішили за доцільне надати допомогу. Адже поранено чотирьох поліцейських.
 
Речник поліції

У поїздці, крім інших, його супроводжував 19-річний син Олександр. Можна лише здогадуватися, чим саме вони займалися під час польоту до Франкфурта-на-Майні, коли речник поліції міста Юрген Лінкер, який попросив не записувати його, однак не був проти, аби українська служба Бі-Бі-Сі передала його заяву, сказав:

«Загалом транзитна територія не входить до сфери нашої відповідальності. У нас ще не було жодного випадку, коли б ми вимушені були діяти на цій території. Адже це формально навіть не територія Німеччини. Але, зважаючи на ситуацію, яка сталася в ніч з четвертого на п’яте травня, ми вирішили за доцільне надати допомогу. Адже поранено чотирьох поліцейських».

Про це газеті “Більд” розповідають також свідки. Коли на місце події прибула поліцейська підтримка, ситуація ще більше ускладнилася. Тим часом літак відправився до Сеула без поважних українських пасажирів на борту. На адресу правоохоронців полетіли не лише лайка та образи, а й мобільні телефони. Особливо брутально та агресивно поводився Луценко-молодший, якого з бійкою і в наручниках забрали до відділка поліції, де в нього зафіксували вміст алкоголю у крові у три проміле.

 Пан Луценко має дипломатичний статус. Він обіймає важливу посаду великої держави і, можливо, офіційним службам соромно говорити про те, що сталося. Вибачайте, що я ставлю, можливо, дурне запитання: “Чи це у вас в Україні нормально, коли міністр внутрішніх справ напивається і влаштовує бійку?
 
Горст Кронауер

Луценко-батько не проходив тесту на алкоголь, пред'явивши дипломатичний паспорт. Саме він допоміг міністру внутрішніх справ досі уникнути гучного скандалу. Саме тому всі офіційні органи Німеччини, як і представники «Люфтґанзи» уникають будь-яких коментарів щодо цього. Автор статті у газеті «Більд» Горст Кронауер переконаний:

«Пан Луценко має дипломатичний статус. Він обіймає важливу посаду великої держави і, можливо, офіційним службам соромно говорити про те, що сталося. Вибачайте, що я ставлю, можливо, дурне запитання: “Чи це у вас в Україні нормально, коли міністр внутрішніх справ напивається і влаштовує бійку?»

Цю обставину врахував також і заступник керівника поліції землі Гессен Ґюнтер Гефнер. Він прибув у поліцейський відділок аеропорту й запропонував панові Луценку, так би мовити, «зам’яти» інцидент, і навіть не складати письмового звіту про подію, щоб уникнути неприємностей удома.

 Якщо справа доходить до сварки, під час якої чотири поліцейські отримують поранення, то це напевно не дрібниця. Крім того, правопорушників забрали до поліцейської частини в аеропорту.
 
Горст Кронауер

Так і сталося: Міністерство внутрішніх справ України повністю спростовує інформацію про конфліктну ситуацію за участю міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, так само й те, що начебто не було наручників і бійки, а лише непорозуміння. Воно стало причиною того, що делегація була змушена летіти рейсом до Сеула вже наступного дня. Горст Кронауер з газети «Більд» пояснює:

«Якщо справа доходить до сварки, під час якої чотири поліцейські отримують поранення, то це напевно не дрібниця. Крім того, правопорушників забрали до поліцейської частини в аеропорту».

Журналіст газети «Більд» також додав, що відмова служб Німеччини офіційно коментувати справу не означає згоду німецьких правоохоронців зі спростуванням і версією подій, яку оприлюднює Міністерство внутрішніх справ України.

 
 
Також на цю тему
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження