BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: п’ятниця, 19 червня 2009 p., 11:37 GMT 14:37 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
У Ле Бурже відбувся сотий авіаційний салон
 

 
 
Ле Бурже
Україна представила на міжнародному авіаційному салоні у Ле Бурже кілька підприємств та концернів, з-поміж яких — Авіаційний науково-технічний комплекс імені Антонова, завод “Мотор-Січ”, об”єднання “Укрекспорт” та інші структури.

Під час виставки українські авіатори підписали угоду про співробітництво з британською компанією Marshall Aerospace та домовилися про інші перспективні співробітництва.

Новий український літак АН-148 розпочав свої перші рейси лише десять днів тому. Прямо з експлуатації, з українською делегацією на борту, літак прилетів на міжнародну щодворічну виставку в Ле Бурже.

Цей перший східно-європейський пасажирський апарат, повністю розроблений з використанням цифрових технологій, викликає чимале зацікавлення учасників заходу.

 Поки що літаком і пасажири, і експлуатація задоволені. Зауважень до нього принципових нема. А зацікавлення є, і навіть велике. По тим контрактам, які на сьогодні вже укладено, десь 160 машин уже замовлено. Літак виготовляється в Росії, у Воронежі та в Києві на “Авіанті”.
 
Володимир Шмарьов

Перший заступник Генерального конструктора АНТК “Антонов” Володимир Шмарьов розповів: "Поки що літаком і пасажири, і експлуатація задоволені. Зауважень до нього принципових нема. А зацікавлення є, і навіть велике. По тим контрактам, які на сьогодні вже укладено, десь 160 машин уже замовлено. Літак виготовляється в Росії, у Воронежі та в Києві на “Авіанті”.

Пан Шмарьов також розповів, що на сьогоднішній день повністю готові до експлуатації два літаки моделі АН-148. До кінця року має бути збудовано ще п”ять або шість літальних апаратів, якщо роботу не вповільнять криза та брак коштів. Хоча замовлень літакові не бракує.

"Насамперед, які контракти вже підписано: це “Російська авіакомпанія” та Куба. Дуже велика зацікавленість, і ми з ними в контрактному переговорному процесі, з боку Ірану. Цікавляться літаком також арабські країни, Латинська Америка..." - розповів Володимир Шмарьов.

За оцінками фахівців, новинка концерну “Антонов” приблизно на 30 відсотків вигідніша у використанні, ніж її аналоги.

Ле Бурже

Андрій Совенко, заступник начальника відділу маркетингу та продажу АНТК “Антонов” пояснив: "Перш за все мені хотілося б підкреслити, що в таких найважливіших питаннях, як безпека або відповідність до зовнішнього середовища, екологічні параметри цього літака відповідають всім найсучаснішим і навіть перспективним нормам. У цьому сенсі він такий самий, як нові літаки Європи. А тепер — що його відрізняє. Він розроблений спеціально для ринків країн СНД, насамперед України та Росії, де є певні особливості. В першу чергу — крило в нас досить високо піднято над поверхнею злітної смуги. Так само дивгуни у нас також досить високо. Від цього залежить підтягування різних невеликих предметів, пилу, льоду та інших забруднень, які можуть бути на поверхні літньої смуги. Якщо ви літаєте десь у Парижі, де смуги чисті, не буває ні снігу, ні льоду, то одна справа. Але якщо ви літаєте в Архангельську чи Іркутську, де п”ять рейсів на тиждень, через нуль температура переходить багато разів, бетон викришується, то ці показники важливі. Той літак, у якого крила та двигун вище, він безпечніший та не так швидко зношується."

Новий пасажирський літак АН-148 - не єдиний успішний український проект на виставці в Ле Бурже

 Насамперед, які контракти вже підписано: це “Російська авіакомпанія” та Куба. Дуже велика зацікавленість, і ми з ними в контрактному переговорному процесі, з боку Ірану. Цікавляться літаком також арабські країни, Латинська Америка...
 
Володимир Шмарьов

Генеральний директор концерну “Антонов” Василь Білинський розповів про інші контакти та перспективи, які відкрила участь у салоні: "Ми провели переговори з представниками багатьох країн бо різних напрямках співробітництва. Наприклад, сьогодні зранку була делегація Мексики, північний штат Сонора. Міністр економіки штату був со своєю командою. А у них плани є такі, наприклад, щодо створення центру технічного обслуговування літаків “Антонов”, які літають у Південній Америці, у Центральній Америці... Вони мають для цього зарезервований аеродром, тобто зарезервована земля, практично безкоштовно для іноземних інвесторів, є спорудження. Ми детально проробляли цю пропозицію. І тільки проблеми в нас фінансового плану. Не можемо знайти інвесторів. Якщо казати про Латинську Америку, маємо також цікаві пропозиції від Аргентини. Вони хочуть створювати в себе авіаційну промисловість, яка б працювала і на цілу Південну Америку. Це питання проробляється на рівні міждержавних угод."

 Дуже гарні в нас і технічні, і комерційні відносини з Іраном. Також великий напрямок — це Індія. Цей регіон дуже важливий. Але також — Африка, й Північ Африки особливо. Тому найближчим часом будуть питання співпраці з Єгиптом, Лівією, Еміратами, Суданом. І на Півдні також багато пропозицій.
 
Василь Білинський

Пан Білинський також розповів про інші міжнародні проекти: "Дуже гарні в нас і технічні, і комерційні відносини з Іраном. Також великий напрямок — це Індія. Два дні тому ми підписали великий контракт на ремонт та модернізацію літаків АН-32. Там їх 104 чи 105 літаків має прилетіти. Закуплені вони були в 1984 році. Також ми беремо участь у двох тендерах. Один — на поставки військового патрульного літака для військово-морських сил. А другий — для берегової охорони. Цей регіон дуже важливий. Але також — Африка, й Північ Африки особливо. Тому найближчим часом будуть питання співпраці з Єгиптом, Лівією, Еміратами, Суданом. І на Півдні також багато пропозицій."

Міжнародний авіаційний Салон в Ле Бурже завершує роботу 21 червня. Цього року виставка відзначає свій столітній ювілей.

 
 
Також на цю тему
Рейси російських Іл-96-300 призупинено
22 серпня 2005 | Головна сторінка
Перший гігантський А-380 отримав Сингапур
15 жовтня 2007 | Головна сторінка
Сторіччя польоту літака з двигуном
17 грудня 2003 | Головна сторінка
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження