BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: неділя, 23 серпня 2009 p., 16:25 GMT 19:25 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
Україна готова боротися з рабством
 

 
 
повія
Жінки раніше найчастіше ставали жертвами перемитництва.
Упродовж майже двох десятиліть понад 100 тисяч українців постраждали, коли їх нелегально перевозили та продавали за кордон.

За порадою Сполучених Штатів Америки та за досвідом інших країн Заходу в Україні був створений спеціальний підрозділ, який розслідує злочини, пов’язані з торгівлею людьми, використовуючи методи агентури. Але сталось це лише у 2005 році.

Кримінальні угруповання тим часом змінюють географію нелегального переміщення живого товару, пристосовуючись до нових міграційних правил і використовуючи нові засоби комунікації.

Юрій Луценко про викриття торгівлі людьми

Заявляючи про викриття потужного кримінального угруповання, яке займалось торгівлею жінками, міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко, звертав увагу на цинізм організаторів кримінального бізнесу.

Юрій Луценко та Михайло Андрієнко
Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко (праворуч) та керівник Департаменту з боротьби з перемитництвом людьми Михайло Андрієнко. Фото УНІАН.

За словами міністра, лише за минулий та поточний рік “понад 200 дівчат віком від шістнадцяти до двадцяти п’яти років були завербовані і відправлені до Об’єднаних Арабських Еміратів, Великобританії, Іспанії, Німеччини”.

“Всього ж, в ході діяльності цього злочинного, розгалуженого угрупування для сексуальної експлуатації було продано понад 500 українських громадянок”, - сказав Юрій Луценко.

Масштабне розслідування

Справа, за якою наприкінці липня розпочато слідство, багатьох в Україні вразила масштабами та жорстокістю тих, хто заробляв гроші на переправі за кордон українських жінок для сексуальної експлуатації.

За даними міліції, вербувальники діяли на території декількох областей. І як, стверджував Юрій Луценко, в поле уваги організаторів кримінальної мережі потрапляли учасники різноманітних конкурсів краси. Клієнтам за кордон надсилалась детальна інформація про дівчат, яких пропонували у якості товару. За ціною - в залежності від зовнішніх даних.

“Особливий попит мали незаймані дівчата, ціна на яких досягала 50 тисяч євро”, - сказав Юрій Луценко. Він також пояснив, що міліція використала свого агента, який і повідомив про проведення кастингу вже в Україні. На цих оглядинах було затримано громадян Іраку, Об’єднаних Арабських Еміратів та Росії.

Секс за примусом, важкі роботи, знущання - все це часто пов’язують з явищем, яке і в пресі і на побутовому рівні все частіше називають рабством.

Географія переміщення, чи як кажуть міжнародні експерти, людського трафіку, змінюється з роками.

Оксана Горбунова - заступник координатора програм з протидії торгівлі людьми.

За її словами, з початку двотисячного року “головні країни призначення були на Балканах - країни колишньої Югославії”.

Там знаходились “гарячі точки” і кримінальний світ використовував конфліктну зону для отримання своїх прибутків. З 2003 по 2005 роки українських громадян найбільше переміщали до Туреччини.

“Але з огляду на те, що під впливом Європейського Союзу Туреччина доклала чималих зусиль для боротьби з таким видом людського трафіку, в останні роки найбільше українських громадян кримінальні угруповання перекидають до Росії”.

За даними, які Бі-Бі-Сі отримала з офісу Міжнародної організації з міграції у Косово у Пріштині, з 2007 року в регіоні зареєстровано лише одну так звану жертву трафіку з України.

школа
Чи будуть дітей в школах вчити, як уникнути рабства?

Десять років тому повідомлення про завезених у якості живого товару жінок з України з’являлись регулярно в щоденних доповідях міжнародних організацій Косово.

Оксана Горбунова каже, що кон’юнктура на ринку продажу людей, змінюється.

З огляду на серйозність проблеми, український уряд розглядав можливість в перспективі ввести уроки з протидії торгівлі людьми навіть у школах.

Однак поки що про загрозу, яка може змінювати долі не тільки дорослих, але й дітей, українські школярі знають небагато.

 
 
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження