BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення:
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
Г. Вашадзе: чекаємо, що Росія робитиме далі
 

 
 
Грігол Вашадзе
Грігол Вашадзе
Федеральна служба безпеки Росія сказала, що Грузія підтримує екстремістські організації, зокрема аль-Кайду.

Грузія такі твердження, які з боку Москви пролунали не вперше, різко заперечує.

Зокрема про це в інтерв"ю Українській Службі Бі-Бі-Сі сказав міністр закордонних справ Грузії Грігол Вашадзе, який у середу відвідав Лондон.

Бі-Бі-Сі: Як ви прокоментуєте заяви ФСБ Росії, що буцімто Грузія підтримує Аль-Кайду?

Грігол Вашадзе: Ми не просто підтримуємо Аль-Кайду, але можна говорити, що Аль-Кайда народилася в Грузії, ми плекали цю організацію, а потім викопали тунель від Тбілісі до Токіо і постачаєм в обидва боки терористів. Знаєте, подібну маячну не хочеться коментувати. Це знаєте, можна порівняти з тим, як щовечора ваш п"яний сусід влаштовує скандали. Місяць-другий вас це дратує, а потім ви звикаєте і просто вже чекаєте, дивитеся на годинник, щоби він швидше відбешкетував і заспокоївся. Ось так і з ФСБ. Це просто якісь хворі люди, що тут можна додати.

Бі-Бі-Сі: Тобто ви зараз нібито чекаєте, що далі Росія робитиме?

Грігол Вашадзе: Так, ми зараз чекаємо, щоби побачити, куди Росія планує йти з цього глухого кута, де ми опинилися. Бо здається, гіршими, ніж зараз, наші стосунки вже бути не можуть. Хоча знаєте, є таке прислів"я: ми впали на дно, а знизу хтось постукав. Хоча мені важко уявити, ЩО може бути гіршим ніж зараз.

Бі-Бі-Сі: Чи вживає Грузія якихось заходів для покращення взаємин з Росією?

Грігол Вашадзе: Ви знаєте, ми займаємось власною країною. Ми не можемо покращувати взаємини з Росією, доки Росія окупує 20% нашої території. От коли вона піде з цих територій, ми сядемо за стіл переговорів і будемо обговорювати усі теми, які можуть турбувати чи цікавити Російську Федерацію.

Російська війська в Грузії під час конфлікту минулого року

Бі-Бі-Сі: Якщо зараз подібні прямі переговори виглядають малоймовірними, чи готова Грузія до міжнародного посередництва? Здається, з Тбілісі навіть лунали припущення, що таким посередником могла би бути Україна?

Грігол Вашадзе: Україна є одним з найближчих союзників Грузії. Україна - це держава, яка разом з Грузією і Росією була довго ув"язненою в межах СРСР. Українці чудово знають і нас, і росіян. І якби насправді стояло питання про вибір посередника, то кращого ніж Україна не знайдете. Інша річ, що зараз, здається, актуальним виглядає пошук посередників для України і Росії. Тим більше, що Москва вже заявила, що не потребує жодних посередників у своїх стосунках з Грузією. Але ми можемо лише вітати бажання України посприяти тому, щоби наш регіон став зразком безпеки і стабільності.

Бі-Бі-Сі: Коли ви говорите про таку конструктивну позицію України, напевно маєте на увазі насамперед президента Ющенка, який активно підтримував Грузію під час конфлікту з Росією. Але ви знаєте, що далеко не усі українські політики так само ставилися до тих подій. Ви не думаєте, що ставлення до Грузії може дещоо змінитися з приходом нового лідера?

Грігол Вашадзе: Я хотів би сподіватися, що будь-який уряд чи лідер, які можуть прийти до влади в Україні, захищатимуть суверенітет, територіальну цілісність та незалежність своєї країни. І якщо це буде так - союзу України і Грузії нічого не загрожуватиме, бо ці люди розумітимуть і проблеми суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Цілком природньо, що у демократичній країні політики можуть мати різні думки. Але ми знаємо, на чиєму боці більша частина українського політичного спектру і на чиєму боці український народ.

Бі-Бі-Сі: Як ви сприйняли висновки спеціальної комісії ЄС про події минулого серпня? Адже світова преса рясніла заголовками про те, що війну нвасправді розпочала Грузія, хоча Росія її спровокувала? Вас не засмутила ця доповідь?

Грігол Вашадзе: В перший день справді з"явились заголовки, що Грузія розпочала війну, а Росія відповіла непропорційно, і подібна маячня. Але насправді, якщо ви відкриєте доповідь, - а ті, хто писав заголовки, насправді цілої доповіді не читали, - так от насправді ця доповідь є напрочуд потужним юридичним документом, який не залишає каменя на камені на російській версії подій. Якщо у доповіді йдеться, що Грузія 7 серпня 2008-го відкрила вогонь, то не можна 7 чи 8 серпня виривати з контексту подій, бо вже 1 серпня бандитські групи почали обстріл грузинських селищ з центру Цхінвалі. 4 серпня деякі села були цілком знищені. Тому 7-го числа ми були змушені відкрити вогонь у відповідь, і ми це зробили. В цілому ми на 100% погоджуємося з доповіддю, і скажу більше: доповідь надає нам такі юридичні інструменти, які ми обов"язково використаємо у міжнародних організаціях і міжнародних судах.

 
 
Також на цю тему
Київ відкидає звинувачення Кремля
25 серпня 2009 | Головна сторінка
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження