BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: субота, 14 листопада 2009 p., 16:51 GMT 19:51 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
Кандидат Яценюк: ''Моє завдання – не сподобатися''
 
Арсеній Яценюк у студії Бі-Бі-Сі в Києві
Яценюк хотів би бути подібним до президента Рузвельта, бо «йому це вдалося»
Гостем п’ятничної програми Бі-Бі-Сі 13 листопада був наймолодший кандидат у президенти на виборах 17 січня Арсеній Яценюк. Розмова з ведучим Богданом Цюпином відбувалася в останній день реєстрації кандидатів у президенти в ЦВК, яких, за останніми даними, 18.

На запитання Бі-Бі-Сі чому пан Яценюк балотується на виборах, він відповів, що його не цікавить посада президента, а цікавить «майбутнє держави».

 Це не реклама, а політична агітація. Кольори (темні) були правильно вибрані. А які можуть бути кольори в країні, де є 4 млн. безробітних?
 
А. Яценюк

За словами пана Яценюка, в Україні немає політичної еліти і «політичної відповідальності». Він заявив про необхідність якісного оновлення всіх органів влади, де, за його словами, зараз «панують бізнесмени».

Пана Яценюка запитали про його виборчу рекламу, зокрема кольорову гаму: «Якби я рекламував зубну пасту, я би з цим погодився. Це не реклама, а політична агітація. Кольори (темні) були правильно вибрані. А які можуть бути кольори в країні, де є 4 млн. безробітних, де валовий борг більше ста мільярдів доларів, яка не має чим платити за газ?»

«Новий курс», але куди?

«Моє завдання – не сподобатися. Саме тому я мало обіцяю. Моє завдання – звернутися до українців з одним проханням – заставте себе подумати, що ви хочете в Україні побачити?»

У програмі брав участь журналіст Сергій Лук’янчук, який стежить за виборчою кампанією пана Яценюка. Він каже, що у пана Яценюка помінялися гасла, зокрема щодо вступу України до ЄС.

Щодо євроінтеграції пан Яценюк, який свого часу був міністром закордонних справ, каже, що «немає іншої альтернативи», але, що він не хоче «проситися», а хоче, «щоб нас запросили». Він каже, що боротиметься за спільний ринок з ЄС і за вільне переміщення громадян України.

Пан Яценюк каже, що всередині НАТО немає консенсусу щодо України, але підтримує вирішення питання про вступ до НАТО на референдумі.

Водночас він відмовився чітко відповісти на запитання як би він агітував на такому референдумі: «поки я не побачу реальності я жодного кроку не зроблю». За його словами, лідер ПР Віктор Янукович на посаді прем’єра «зробив найбільше для інтеграції України в НАТО».

Гриценко і Яценюк біля ЦВК
Пан Яценюк висловився проти зняття своєї кандидатури

«Зняття кандидатури – це політичний базар»

Пан Яценюк каже, що «не хотів би знімати свою кандидатуру» і домовлятися з іншими кандидатами: «Я в базарі не беру участі».

Команда

«Я не буду формувати ще один колгосп. Я зробив нову якісну силу. Я виховую нову якість українських політиків. Це нові люди.»

«Мене не турбує доля ЧФ»

 Флот за 24 години збереться і випливе.
 
А. Яценюк

У питанні виведення ЧФ з України 2017-го року, пан Яценюк сказав, що з Росією «треба вміти проводити діалог»: «Якщо ти маєш позицію, якщо ти тримаєш позицію, то тебе поважають, навіть попри те, що твоя позиція не сходиться.»

Відповідаючи на запитання про те як треба готувати виведення ЧФ, він сказав, що питання виведення ЧМ можна вирішити швидко: «Флот за 24 години збереться і випливе.»

Водночас, він сказав, що доля ЧФ його не турбує, бо «я не президент Росії», але додав, що до 2015-го року в Севастополі «повинні стояти українські корвети з українськими прапорами».

Мовне питання

Пан Яценюка каже, що в мовній політиці треба діяти «не примусом, а заохоченням» і висловлюється проти того, аби незалежне тестування в Криму проводилося українською мовою.

Водночас він висловився проти запровадження другої державної мови в Україні: «Той, хто почне процес змін до української Конституції щодо двомовності – завершить і оформить розкол української держави».

Газові контракти

Пан Яценюк сказав, що він вважає за необхідне формувати «нову енергетичну політику».

 Прем’єр Тимошенко підписала найкращий контракт в історії Газпрому. Вони навіть не сподівалися отримати такий контракт.
 
А. Яценюк

«Прем’єр Тимошенко підписала найкращий контракт в історії Газпрому. Вони навіть не сподівалися отримати такий контракт – найвища ціна, найвищі штрафи, найвищі обсяги придбання газу».

Він визнав, що Росія не піде не перепідписання газових контрактів, але сказав, що потрібно створити новий енергетичний консорціум, де Росія дає газ, Україна – трубу, а ЄС - споживачів. Він також пропонує залучити до такого консорціуму Казахстан і Туркменистан.

Хто фінансує Яценюка?

Відповідаючи на одне із запитань слухачів, пан Яценюк заявив, що його не фінансує «жоден український олігарх».

Яценюк сказав, що новий президент має розпустити парламент.

Коли його порівняли з Обамою, Арсеній Яценюк сказав, що хотів би бути подібним до президента Рузвельта, бо «йому це вдалося».

Пан Яценюк сказав, що використовує Твітер, Живий Журнал і iPhone у своїй кампанії, але визнав, що це навряд чи є основною технологією в Україні, бо «ми крепко відстали».

 
 
Також на цю тему
Інтерв'ю Бі-Бі-Сі Арсенія Яценюка
28 квітня 2009 | ДОКЛАДНО
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження