BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: четвер, 19 листопада 2009 p., 09:42 GMT 12:42 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
Суд скоротив ув'язнення Павла Лазаренка
 
Павло Лазаренко (фото з архіву)
Федеральний суддя США Чарлз Бреєр скоротив термін ув’язнення екс-прем’єр-міністру України Павлу Лазаренку на 11 місяців. Новий вирок виголошено по тому, як минулого року Апеляційний суд відхилив 6 із 14 звинувачень у здирництві, корупції та відмиванні грошей, висунутих панові Лазаренку.

За словами адвокатів екс-прем’єра Лазаренка, він має відбути ще 4 роки покарання.

Суд у США визнав винним пана Лазаренка 2004-го року і 2006-го року йому присудили 9-річний термін ув'язнення. Раніше Павла Лазаренка засудили у Швейцарії.

Сам він - через перекладача - просив скоротити термін ув’язнення набагато більше і присягався, що повернеться в Україну і тяжко працюватиме над очищенням свого імені.

Але чи справді безпечним для 56-річного Павла Лазаренка чи принаймні для його свободи було би повернення в Україну, де він не був майже 11 років?

 Я покарав себе в усі можливі способи, я себе покарав.
 
Павло Лазаренко у суді у США

Суддя призначив інше слухання, аби визначити чи має пан Лазаренко, який, за його словами, має шестеро дітей, сплачувати відшкодування.

Політолог Сергій Руденко в інтерв’ю програмі Бі-Бі-Сі «Добрий вечір з Лондона» висловив свою думку про перспективи політичного майбутнього Павла Лазаренка в Україні і, зокрема, про те чм вплинуло б його повернення на перебіг виборчої президентської кампанії?

С. Руденко: Безперечно, фактор Лазаренка буде одним із визначальних у виборчій кампанії 2010-го року. Як у разі повернення Павла Івановича в Україну, та й навіть без повернення, за сприятливих умов для Павла Івановича він почне розказувати багато цікавого про історію, наприклад, створення «Єдиних енергетичних систем України», або про створення корпорації «Український бензин», до якої мала стосунок Юлія Тимошенко. Зрештою, Павло Іванович не втратив контроль, принаймні, на Дніпропетровщині. Відомо, що в обласній дніпропетровській Раді фракція його імені «Блок Лазаренка» має 16 депутатів - це третя за чисельністю фракція. І у міській раді фракція також солідно представлена.

Бі-Бі-Сі: Ви згадали Юлію Тимошенко. Як на вашу думку, а для інших кандидатів, принаймні серйозних кандидатів на президентську посаду, у Павла Івановича теж є якісь неприємні сюрпризи?

 Він почне розказувати багато цікавого про історію, наприклад, створення "Єдиних енергетичних систем України''
 
С. Руденко

С. Руденко: Фактор Лазаренка не був таким відчутним на минулих президентських виборах тому, що Юлія Тимошенко не кандидувала в президенти України. Очевидно, Лазаренко може розказати дещо і про інших кандидатів. Наприклад, про Сергія Тігіпка, який був в його уряді віце-прем’єром з питань економічної політики та з яким він знайомий ще з часів Дніпропетровщини. Очевидно, фактор Лазаренка не вплине на Арсенія Яценюка або Віктора Януковича. Що буде говорити Лазаренко, як він буде говорити, хто це буде використовувати – велике питання. Тут є дуже важливий аспект: чи все ж таки підуть на повернення Лазаренка до України Сполучені Штати Америки? Очевидно, вони теж розуміють можливі наслідки повернення Лазаренка до України і вплив його на хід виборчої кампанії.

Бі-Бі-Сі: Ми говоримо про політичні наслідки української виборчої кампанії для політичної еліти України, а чи для самого Лазаренка як людини безпечне повернення в Україну, якщо враховувати, якими обсягами інформації, не завжди приємної для багатьох можновладців, він володіє?

С. Руденко: Я думаю, що повернення Лазаренка буде небезпечним для нього – як людина, якій відомі правила гри в українській політиці, що, можливо, стали трохи жорсткішими, він розуміє, що його перебування в Україні в піковий для країни час – коли вирішується доля головного крісла у державі, - може бути для нього небезпечним. Тому не виключено, що після можливого повернення він буде взятий під варту і перебуватиме, наприклад, в слідчому ізоляторі СБУ до рішення суду чи брати його під арешт, чи ні. Справи, які були відкриті проти Лазаренка, ніхто не відміняв, і Генеральна прокуратура може просити суд про арешт Лазаренка. Я думаю, що в слідчому ізоляторі СБУ йому було б набагато безпечніше і комфортніше, ніж у рідному Дніпропетровську або у Києві – де буде вирішуватися доля президентського крісла.

Бі-Бі-Сі: Чи бачите Ви політичне майбутнє для самого Павла Івановича Лазаренка? Як Ви вважаєте: ці амбіції і досі живі, чи він вже відійшов від цього?

С. Руденко: Я думаю, що в Лазаренка є величезний шанс повернутися у велику українську політику, принаймні на рівні Верховної Ради – створити фракцію і бути гравцем на політичній арені України. Але знову таки йому доведеться починати з точки «нуль». Для нього ця точка – Дніпропетровська область, де йому знову доведеться долати всі ці щаблі, якщо, звісно, він цього захоче. Думаю, так чи інакше він буде прагнути якогось реваншу і доводити, що усі переслідування, усі кримінальні справи, які були порушені проти нього в Україні, - це було політичне замовлення і його відкритий конфлікт з президентом Кучмою через його власні президентські амбіції.

 
 
Також на цю тему
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження